Rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena

Kalbų mokėjimas vienija žmones, leidžia pažinti kitas šalis ir jų kultūras, taip pat didina mokymosi, įsidarbinimo ir verslo galimybes. Europos kalbų dienos renginius organizuoja įvairios organizacijos ir įstaigos. Šiemet VDU Užsienio kalbų institutas kvietė mokinių ir studentų komandas dalyvauti nuotaikingame daugiakalbiame vertimo konkurse “ (Ne)pasiklydę vertime” . Konkursas vyko virtualiuose kambariuose, mūsų gimnazijai atstovavo III g ir IV g klasių mokiniai Junigeda Džiautaitė, Milda Norkaitytė, Austė Žvaliauskaitė, Markas Montvilas, Akvilė Tamulytė ir Viltė Domeikaitė. Mokiniai išklausę tekstą vokiečių, ispanų, rusų ir anglų kalbomis, turėjo išversti tekstą į lietuvių kalbą bei  sudėlioti eiliškumo tvarka pastraipas į rišlų pasakojimą. Konkurso metu buvo tobulinamos užsienio kalbų žinios ir gebėjimas bendradarbiauti, nes sinchroninis vertimas yra iššūkis kiekvienam. Mokiniai džiaugėsi galimybe padirbėti komandoje kaip sinchroninio vertimo meistrai. Komandą subūrė ir konkurso vykdymą mokykloje organizavo užsienio kalbų mokytoja Alina Živatkauskienė.