Europos judumo savaitė

Judumo savaitė kasmet minima rugsėjo 16-22 dienomis. Šių metų šūkis „Judumas – be jokios taršos“. Minėtina tema siekta pabrėžti neteršiančio transporto prieinamumą ir skatinti žmones kelionėms į darbą, ugdymo įstaigas pasirinkti viešąjį transportą, dviratį arba ėjimą pėsčiomis. 2020 m. EUROPOS JUDUMO SAVAITĖS METU žmonės buvo raginami daugiau judėti, vietinės institucijos – imtis veiksmų, padėsiančių pasiekti ilgalaikį anglies dioksido neišskiriančio žemyno tikslą.

VŠĮ VDU Ugnės Karvelis gimnazijoje judumo savaitei skirti renginiai organizuojami penktus metus ir yra tapę tradicija. Visą savaitę, ugdymo įstaigos kieme, buvo fiksuojami dviračių ir kitų susisiekimo priemonių skaičiai. Jų iš tiesų buvo galima išvysti ne įprastai daug .

Rugsėjo 16 – 22 d. sveikatos priežiūros specialistė kartu su fizinio ugdymo mokytojais pravedė 5,7,I gimnazinių klasių mokiniams integruotas pamokas „Sveika gyvensena mūsų kasdienybėje“. Jų metu mokiniai sužinojo fizinio aktyvumo, judėjimo svarbą mūsų sveikatai. Mokiniai gavo ne tik teorinių žinių užsiėmimų metu, bet ir pildė vaikų gyvensenos klausimyną 2020. Veikloje dalyvavo 142 mokiniai, kurių amžius 11,13,15 metų .

Judriosios savaitės metu pradėta įgyvendinti iniciatyva „Sveikumo skrynia: sveika mityba ir fizinė veikla“. Pravesti grupiniai užsiėmimai „Kūno kultūra kitaip“. Jų metu buvo taikomos naujos sportinės priemonės – 6D SLIDING plokštelės, skirtos efektyviam ir intensyviam viso kūno darbui. Mokinių ir fizinio ugdymo mokytojų nuomone ši nauja fizinės veiklos forma – puiki galimybė fiziškai tobulėti, patirti judėjimo džiaugsmą, tenkinti saviraiškos poreikius. Šie grupiniai užsiėmimai bus tęstinis procesas, trunkantis visus mokslo metus.

                      „Mes esame sukurti judėti. Judėjimas yra sveikata, kuris teikia visokeriopą naudą mūsų kūnui: nutolina senėjimą, gydo ligas, gerina nuotaiką. Nejudėjimas yra žala mūsų sveikatai ir tiesus kelias į ligas“. Tad judėkime sveikatos labui…

                          Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo darbo grupė