6 klasių mokinių darbai „Užterštos gelmės“

Vanduo suteikia gyvybę, užtikrina gyvenimo ciklo eigą. Visoje planetoje esantys tvenkiniai ir ežerai – daugybės gyvūnų bei augalų gyvenamoji vieta; neatsiejama ekosistemos dalis, kuri tik iš pažiūros atrodo rami ir tyli. Vandens tarša – aktuali tema visame pasaulyje. Dėl pavojaus vandens telkinių ekosistemai dažnai esame linkę labiausia kaltinti žemės ūkį ir pramonę. Šios šakos tikrai prisideda prie vandens taršos, tačiau negalime pamiršti miestų ir pavienių žmonių neatsakingo elgesio ar neišmanymo.

Daugybė valstybių ieško būdų, galinčių padėti sumažinti klimato taršą, tačiau rezultatai vis dar nėra pakankamai geri. Turime daryti daugiau. Ekspertai teigia, kad kiekvienas asmuo gali prisidėti prie vandens taršos mažinimo. Viskas prasideda nuo mažų žingsnių, tokių kaip sumažintas plastiko naudojimas, atliekų rūšiavimas ar tinkama automobilio priežiūra.

6 klasių mokiniai dailės pamokų metu (mok. S. Kaziūnaitė) kalbėjo apie vandens taršos problemas ir savo mintis atskleidė darbuose „Užterštos gelmės“.