Kas tai yra geografinės informacinės sistemos (GIS)?

VDU Ugnės Karvelis gimnazijos geografijos mokytoja metodininkė Aistė Vilimė pasidalino patirtimi su Lietuvos mokytojais, kaip jas taikome gimnazijoje. Apie darbą su GIS organizavimu kalbėjo UAB „Hnit-Baltic“ atstovai ir kiti mokytojai susitikimo GIS mokykla – GIS mokymo turinio, erdvinių duomenų ir žemėlapių aplinka, vykusio 2020 m. spalio 21 d. nuotoliniu būdu, metu. GIS mokykla – tai GIS mokomosios medžiagos, pamokų pritaikant GIS, erdvinių duomenų, interaktyvių žemėlapių, GIS programinės įrangos – ArcGIS Online rinkinys – viskas, ko reikia darbui su GIS technologijomis. GIS technologijų (Esri ArcGIS) padeda tiems, kurie nori savarankiškai išmokti kurti skaitmeninius žemėlapius, tyrinėti aplinką pasitelkiant GIS, kurti GIS programėles.

Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijoje daugelis socialinių mokslų mokytojų jau diegia šią sistemą savo pamokose.