SĄLYTĮ SU SERGANČIUOJU TURĖJUSIEMS ASMENIMS

Visos prašymų ar pranešimų formos, kurias reikia pildyti yra pateiktos pagrindiniame koronavirusui skirtame puslapyje tituliniame lape PASPAUDUS “Informacija visuomenei apie COVID-19”  

 

  • Kaip turiu elgtis, jei manau, kad turėjau ar turėjau sąlytį su COVID-19 liga (koronavirusine infekcija) sergančiuoju?

Jokios anketos pildyti nebereikia. Reikia laukti iš NVSC SMS žinutės, kuri praneš apie tai, kad turėjote sąlytį ir koks Jums taikomas izoliacijos terminas. Žinutėje taip pat bus nuoroda į anketą, kurią turėtumėte užpildyti, kad gautumėte nedarbingumo pažymėjimą ir būtumėte užregistruotas tyrimo dėl COVID-19 ligos atlikimui.

  • Kaip turiu elgtis, jei noriu sutrumpinti izoliaciją po tiesioginio kontakto su sergančiuoju COVID-19?

Šis procesas tiksliai apibrėžtas  algoritme, kurį galima rasti čia arba čia.

  1. Jeigu NVSC specialistas tirdamas židinį nustato, kad jūs esate sąlytį su sergančiuoju turėjęs asmuo, Jums atsiunčiama SMS žinutė, kurioje nurodoma, kad turėjote sąlytį ir kad turite izoliuotis.
  2. Žinutėje informuojama, kad galite sutrumpinti izoliavimosi terminą, jei ne anksčiau kaip 10 izoliavimo dieną, atliksite tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti.
  3. Jeigu tyrimo rezultatas neigiamas, pildykite prašymą sutrumpinti izoliavimosi terminą https://nvsc.lrv.lt/lt/visuomenei/nvsc.lrv.lt/sutrumpinti
  4. El. paštu atsiunčiama žinutė apie tai, kad Jums sutrumpintas laikas. Jeigu žinutės nesulaukiate tą pačią dieną, laikoma, kad izoliacijos terminas Jums vis tiek sutrumpinamas nuo tos dienos, kai gavote neigiamą tyrimo rezultatą.

Kilus neaiškumų galite kreiptis į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąją liniją telefonu +37052649676.