Beno idėja jau tapo komercializuotu produktu

Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacija (PINO) pripažįsta, kad daugelio sėkmingai veikiančių įmonių pagrindas yra inovatyvios ir kūrybingos idėjos. Kartu pastebima, kad tik pačios idėjos turi nedidelę vertę. Jas reikia vystyti, paversti inovatyviais produktais arba paslaugomis ir sėkmingai komercializuoti.

Mūsų trečios gimnazijos klasės mokinys Benas Kubilius taip pat stebina idėjų gausa ir gebėjimu jas paversti produktais. Jis savo veiklas priderina prie rinkos reikalavimų. Neseniai Benas sukūrė duomenų bazės aptarnavimo programą, kuri saugo potencialių nekilnojamojo turto klientų duomenis bei nuomininkų sutartis, jas tvarko. Programa kiekvieną vidurnaktį patikrina sutartis ir atrenka tas, kurios greičiausiai pasibaigs. Duomenų bazė sujungta su mobiliąja programėle, skirta tiek Android, tiek iOS įrenginiams, kurioje, pasibaigus pokalbiui su klientu, turto brokeris gali užpildyti potencialaus kliento formą ir įtraukti jį į duomenų bazę. Tai leidžia efektyviau tvarkyti įmonės turimą nekilnojamojo turto klientų duomenų bazę. Beno sukurta programa jau komercializuota, ją įsigijo viena šalies nekilnojamojo turto įmonė.

Šiuo metu Benas toliau kuria ir testuoja programėlę ,,Šalys ir sostinės“, kuri leis ne tik sužinoti patikimiausią info

rmaciją apie dominančią šalį, bet ir pasidalinti savo kelionių įspūdžiais, nuotraukomis, pasinaudoti interaktyviuoju žemėlapiu, keliauti virtualiai po lankomiausius pasaulio objektus. Ieškodamas paramos kuriamai programėlei, Benas dalyvavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuotame idėjų atrankos konkurse ,,Ieškomas inovatorius!“, kurio rezultatų laukia su nekantrumu.

Linkime Benui, kad ir ši jo programėlė kuo greičiau taptų produktu ir pasiektų savo vartotojus.

Parengė ekonomikos ir verslumo mokytoja

Daiva Makutėnienė

Artėjantys įvykiai