Įsibėgėja antrasis programos „Kelrodė žvaigždė“ sezonas

Įsibėgėja Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), bendradarbiaujant su Izraelio ambasada, Vilniaus universitetu, VDU „Atžalyno“ progimnazija bei VDU Ugnės Karvelis gimnazija, vykdomos savanorystės-mentorystės programos „Kelrodė žvaigždė“ antrasis sezonas. Pagrindinis programos tikslas – kviesti studentus tapti savanoriais ir padėti 3-6 klasių moksleiviams, kurie turi sunkumų mokydamiesi arba gyvena socialinėje atskirtyje. Programoje dalyvaujantys moksleiviai atrenkami pagal socialinio darbuotojo ir klasių auklėtojų paruoštas charakteristikas.

Įprastai, „Kelrodė žvaigždė“ programos metu, savanoriai studentai su savo moksleiviais kiekvieną savaitę praleisdavo po 2 valandas gyvuose susitikimuose, kurių metu padėdavo jiems mokytis, supažindindavo su veiklomis Kauno mieste ar universitete, kartu užsiimdavo kitomis pažintinėmis veiklomis. Nuo praėjusio sezono pabaigos ši programa atrodo kiek kitaip – dėl pasaulinės koronaviruso (COVID-19) pandemijos bei LR Vyriausybės paskelbto karantino šalyje, visos „Kelrodė žvaigždė“ programos veiklos persikėlė į virtualią erdvę.

Projekto kuratorė Jūratė Vietaitė pastebi, jog programos veikloms persikėlus į virtualią erdvę ir naudojantis tik išmaniosiomis bendravimo platformomis, iš pradžių kilo nemažai klausimų, buvo nerimo ir nesusikalbėjimo, tačiau startavus antrajam projekto sezonui viskas susitvarkė bei pradėjo vykti kur kas sklandžiau.