Europos pinigų viktorina – IR VDU UKG gimnazijoje

Europos pinigų viktorina – 2021 m. jau ketvirtą kartą visoje Europoje įvyksiantis konkursas, kurio tikslas – gerinti 13–15 metų amžiaus vaikų ir paauglių finansinį raštingumą. Tai – vienas iš Europos pinigų savaitės renginių. Viktorina kasmet sutraukia šimtus tūkstančių jaunuolių iš visos Europos bei kitų šalių.

Kovo 16 d. vyko nacionalinis viktorinos etapas, kurį organizavo Lietuvos bankų asociacija. Viktorinos partneriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei jaunimo antreprenerystės bei finansinio raštingumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“. Šis renginys vyko tiesiogiai internetu, naudojant „Slido“ klausimų ir atsakymų platformą. Jame varžėsi daugiau kaip 1000 Lietuvos mokinių iš įvairių šalies mokyklų. Viktorinoje dalyvavo ir keturios mūsų 1 gimnazijos klasės mokinių komandos. Mūsų gimnaziją renginyje atstovavo Paulina Riaukaitė, Kotryna Visockaitė, Vaida Labukaitė, Smiltė Mostauskytė, Atilas Griškevičius, Adrijus Juška, Aivaras Kuoga, Mykolas Kondrotas ir Ąžuolas Praspaliauskas.

Renginys prasidėjo turininga pamoka, kurią vedė viktorinos vedėja ekonomikos ir verslumo mokytoja Kunigunda Zubytė. Ji, su viktorinos svečiais žaisdama trumpą žaidimą ,,Tiesa ar melas“, pasakojo apie tai, kaip apsisaugoti internete, suteikė mokiniams naujų finansinio raštingumo žinių. Vėliau vyko mokinių finansinio raštingumo varžytuvės, kurių metu teko atsakyti į 15 virtualaus testo klausimų. Mokiniams teko nuspręsti, kokio tipo mokėjimai nepriimamai prekybos centruose, kokios vertės euro moneta neegzistuoja, kur saugiausiai laikyti pinigus, kurios išlaidos, planuojant biudžetą, yra mažiausiai svarbios, kaip susikurti saugų asmeninį slaptažodį prisijungimui prie elektroninių paslaugų, kuris atsiskaitymo tipas yra seniausias, apskaičiuoti pinigų sumą, turimam biudžetui padidėjus 10 proc., paprastąsias palūkanas, valiutų kursą, mėnesio algą bruto, gaunamą pinigų sumą, sudėjus visų nominalų euro banknotus po vieną, taip pat atsakyti į intriguojantį klausimą apie pinigų mulą.

Viktorina leido pasitikrinti savo finansų bei ekonomikos žinias, skatino moksleivius dirbti drauge ir džiaugtis rezultatais. Ji reikalavo greitos reakcijos, atidumo, buvo azartiška, naudinga, mokiniai pasisėmė ne tik žinių, bet ir emocijų. Tai liudija ir pačių dalyvių mintys:

Kotryna Visockaitė: Renginys patiko, sužinojau naujų dalykų, pvz., kas yra pinigų mulas, bruto ir neto alga, pasitaikė ir negirdėtas klausimas – kokią sumą gautume kartu sudėję visų nominalų euro banknotus po vieną“.

Ąžuolas Praspaliauskas: Sužinojau kelis faktus, kurių apie ekonomiką nežinojau. Tikrai buvo įdomi patirtis ir laukiu kitų metų.

Paulina Riaukaitė: Man patiko dalyvauti Europos pinigų viktorinoje. Sužinojau, kad negalima naudoti vienodų slaptažodžių visose paskirose ir kokius slaptažodžius reikia susikurti. Taip pat sužinojau, kas yra pinigų mulas.

Mykolas Kondrotas: Buvo gana smagu, nemažai sužinojau ir tiesiog gerai praleidau laiką.

Atilas Griškevičius: Iš tiesų buvo labai įdomu, sužinojau įvairių dalykų, kurių iki tol nebuvau girdėjęs. Būtų smagu sulaukti daugiau tokių žaidimų.

Smiltė Mostauskytė ir Vaida Labukaitė: Dalyvauti Europos pinigų viktorinoje buvo smagi patirtis. Nors didumą dalykų žinojome, tikrai gavome naujų žinių ir save išbandėme. Norėtumėm, kad tokių užsiėmimų būtų daugiau.

Adrijus Juška: Buvo įdomu pasiklausyti faktų, kurių nebuvau girdėjęs. Viktorina patiko ir padėjo dar geriau susipažinti su ekonomika.

Aivaras Kuoga: Buvo labai įdomu ir smagu dalyvauti ,Europos pinigų viktorinoje. Nekantriai laukiu kitų metų.

Parengė ekonomikos mokytoja

Daiva Makutėnienė