Menų ir technologijų savaitė

Kovo mėnesį mūsų gimnazijoje vyko Menų ir technologijų savaitės renginiai,  kuriuose mokiniai turėjo galimybę patirti kūrybinio proceso džiaugsmą, domėtis įvairiomis meno rūšimis, tradicinėmis ir pažangiomis technologijomis.

Technologijų pamokose 5 kl. mokiniai (mokytoja V.Frančiakienė) smagiai dėliodami lėkštėje vaisius, uogas ir daržoves, kūrė valgomas kompozicijas „Pavasaris mano lėkštėje“.  7 kl. mokiniai  kūrybinėse dirbtuvėse „Draugystės mazgas“ susipažino su nauja technologija ir išmoko pinti  apyrankes. 6 kl. mokiniai (mokytoja J.Lubienė) kūrė (kompiuterinė grafika, piešimo priemonės)  tekstilės gaminių eko ženklus.  Ig kl. mokinės (mokytoja L.Česnauskienė) susipažinusios su tradicinėmis technologijomis gamino žaislus, kuriuos pristatė virtualioje kūrybinių darbų parodoje „Žaislų istorijos“. Vilniaus kolegijos Mados dizaino katedros dėstytoja dr. E. Strazdienė    Ig ir IIg kl. mokinius supažindino su išmaniąja apranga ir jos pritaikymo galimybėmis.

Muzikinėse viktorinose rungėsi 5 ir 8 kl mokiniai  (mokytojos Z.Ambraziūnienė ir G.Ūbienė). Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus edukatorius K. Nevardauskas Ig ir II g kl. mokiniams  vedė paskaitas „Rokas Lietuvoje sovietmečiu“ ir  „Roko muzika Atgimimo laikotarpiu Lietuvoje“. IIg kl ir IVg kl. mokiniai dalyvavo dainininkės, Vilniaus kolegijos doc. G.  Kilčiauskienės  paskaitoje „Populiarioji muzika: pašaukimas, virstantis profesija“.

Dailės pamokose 5 kl. mokiniai (mokytoja S.Kaziūnaitė) susipažinę su knygų iliustruotojų kūryba, pagal savo sukurtas istorijas pradėjo iliustruoti autorines knygas.  8 kl. mokiniai apsilankę V.Kasiulio galerijoje susipažino su tapytojo biografija bei kūryba. Ig kl. mokiniai virtualiai lankėsi Rytų meno galerijoje, domėjosi eksponuojamomis japoniškomis graviūromis, kurios įkvėpė mokinius sukurti savo kūrybines interpretacijas šia tema. Mokytoja V.Laužadienė 5, 6, 7 ir IIg kl. mokinius sudomino saulės, kurios šiluma mus vienija, šildo ir teikia vilties, tema. Mokiniai savo mintis išreiškė piešiniuose, kuriuos pristatė virtualiose kūrybinių  darbų parodose: „Saulės spalvos“, „Saulės gyventojai“, „Saulė liaudies kūryboje“, „Saulė ir žmogus“.

Technologijų mokytoja L.Česnauskienė