Socialinio plakato konkursas „Šalia mūsų ar už sienos?“

Šių metų kovo 1 – balandžio 23 dienomis vyko bendrojo ugdymo mokyklų socialinio plakato konkursas „Šalia mūsų ar už sienos?“. Šį konkursą organizavo Klaipėdos Vitės progimnazija, kartu su partnere – Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešąja biblioteka, globojo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. „Visuomenė dar stokoja tolerancijos, gebėjimo priimti kiekvieną vaiką tokį, koks jis yra. Vis dar manoma, jeigu vaikas turi specialiųjų ugdymosi poreikių, jį reikia būtinai „pataisyti“, kad jis taptų „kaip visi“, arba nukreipti į specialiąją mokyklą užuot toje pačioje mokykloje kūrus tinkamas sąlygas. Tokios iniciatyvos, kaip ši, padeda keisti visuomenės požiūrį, skatina mokinių toleranciją“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė.

 Konkurso dalyviai buvo kviečiami sukurti socialinį plakatą, kuris skatintų toleranciją ir specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių įtrauktį, perduotų svarbią žinią, kad mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, turi tokias pačias teises ugdytis bendrojo ugdymo mokykloje su kitais bendraamžiais, būti lygiaverčiais mokyklos bendruomenės nariais.

Gimnazijos švietimo pagalbos specialistės, spec. pedagogė Irma Mikulėnienė, socialinė pedagogė Agnė Nekvedavičienė, mokytojo padėjėja Jolanta Krivickienė, kvietė visus norinčius prisidėti mintimis, idėjomis prie šio projekto įgyvendinimo. Norime labai padėkoti 5e klasės mokiniui Narvydui Dičiūnui, 6d klasės mokinei Mirandai Buziūtei, 7a klasės mokinei Meidai, Mitkutei ir 7d klasės mokiniui Kasparui Povilaičiui, už dalyvavimą, už kūrybinių gebėjimų ir idėjų išraišką, už požiūrį, už pagalbą ir supratimą. Ačiū Direktoriaus pavaduotojai ugdymui Jolitai Lubienei, švietimo pagalbos specialistėms už palaikymą, skatinimą ir bendrystę.

Tik būdami šalia, kartu galime siekti, kad gimnazijoje būtų GERA VISIEMS. Visi dideli stebuklai prasideda nuo mažų pokyčių.