Gimnazinių klasių Gamtos mokslų modulio ir Biotechnologijos modulio mokinių susitikimai su VDU lektoriais

Gegužės mėnesį įvyko I ir II gimnazinių klasių Gamtos mokslų modulio ir Biotechnologijos modulio mokinių susitikimai su VDU lektoriais. Mokiniai dalyvavo trijuose susitikimuose:

  • Augalinės ląstelės nuotykiai mėgintuvėlyje”. Susitikimas su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos, Biologijos ir augalų biotechnologijos instituto lektore Dr. Ramune Masiene vyko iš laboratorijos. Biotechnologija – tai integruotas gamtos ir technikos mokslų taikymas, kai naudojant organizmus, jų dalis, ląsteles siekiama sukurti ar patobulinti augalus. Demonstracinių, praktinių užsiėmimų metu sužinojome apie izoliuotų augalinių ląstelių pagrindinius augimo in vitro
  • Slėpynės su mikroorganizmais...“. Susitikimas su VDU docentu Dr.  Aurimu Krasausku, kurio sritis: mikrobiologija, mikroorganizmų toksikologija, biotechnologija. Mikroorganizmai – tai plika akimi nematomi vienaląsčiai. Būdami tokie maži, jie tūno gerai pasislėpę dirvožemyje, vandenyje, maiste… Net mes esame puiki mikroorganizmų slėptuvė…..

II-IIIg klasių moksleiviams vyko paskaita-pamoka „Smegenų kalba: kaip ją suprasti ir panaudoti“. Susitikimą vedė Saulius Šatkauskas – biofizikas, VDU Gamtos mokslų fakulteto profesorius, biomedicinos mokslų daktaras, VDU Biochemijos katedros vadovas. Nervų sistemos aktyvumą galima stebėti ir registruoti įvairiais būdais. Naujos technologijos kasmet leidžia smegenų aktyvumą matyti aiškiau, o tai leidžia registruojamus signalus panaudoti įvairių technologijų ir robotizuotų sistemų valdymui. Paskaitoje trumpai apžvelgiami būdai, kaip galima stebėti nervų sistemos veiklą. Birželio pamokoms profesorius pažadėjo pamoką apie vakcinų kūrimą.

Susitikimai supažindina su kasdieniniu mokslininkų gyvenimu, tyrimų sritimis, pritraukia prie moksliškumo, kokia yra mokslininko profesija, ką galima studijuoti VDU.

Biologijos mokytoja Loreta Banaitienė