Nacionalinėje teisės žinių olimpiadoje – Urtė Banaitytė geriausių 10-tuke

Nacionalinės teisinių žinių olimpiados tikslas – ugdyti jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę sąmonę, kultūrą, taip pat apie valstybės teisės sistemą, jos veikimo principus. Šių metų olimpiados šūkis –„Aš ir teisė: dalyvauju, sprendžiu, kuriu“ akcentuoja jaunimo ryšį su teise. Tarp Olimpiados temų – akademinis sąžiningumas, mokslų ir darbo derinimo galimybės, vartotojų teisės, asmeninių finansų valdymo teisiniai aspektai, materialinė atsakomybė, nepilnamečių darbas, naujųjų technologijų reguliavimas, privatumo apsauga, rinkimai, moksleivių tarpusavio santykiai ir konfliktai, elgesys socialiniuose tinkluose, dalyvavimas teisminiuose procesuose ir kt.

Olimpiada vyko dviem etapais nuotoliniu būdu dvejose amžiaus grupėse: 5-8 klasių ir 9-12 klasių. Dalyviams reikėjo atsakyti į 30 klausimų. Iš jų didžioji dalis buvo uždari testo klausimai ir keli – atviri, į kuriuos atsakant moksleiviai turėjo pademonstruoti ne tik savo žinias, bet ir gebėjimą spręsti aktualias teisines situacijas.

Tarp geriausiai pasirodžiusių 9-12 kl. mokinių – mūsų gimnazijos gimnazistė Urtė Banaitytė (mok. T. Mikutis). Sveikiname ir didžiuojamės!