IIIg klasės mokinių dalijimasis įžvalgomis apie verslumą tarptautiniame forume

Gruodžio 16 d. Kauno technologijos universitete vyko tarptautinio projekto „Verslas gali būti paprastas“ uždarymo renginys-forumas ,,Verslo ir švietimo bendradarbiavimas jaunimo verslumo ugdymui“. Jame buvo aptarti jaunimo verslumą skatinantys veiksniai ir prielaidos, pasidalinta įžvalgomis, kaip mentorystė, verslo ir švietimo įstaigų bendradarbiavimas ir aktyvus įsitraukimas prisideda prie jaunimo verslumo stiprinimo, pristatyti projekto rezultatai.

Forume dalyvavo ir mūsų gimnazijos projekto dalyviai. M. Mocevičiūtė, E. Amankavičiūtė, D. Palekas, M. Mikulėnas ir A. Kemežytė skaitė pranešimą ,,Mokinių patirtis: kaip mentorius padėjo plėtoti ekoinovacijomis grįstą verslo idėją? Lietuvos VDU Ugnės Karvelis gimnazijos komandos atvejis“. Jie pasidalijo patirtimi, įgyta stovykloje ir parodoje, vykusiose Lenkijoje, Suvalkuose, metu, papasakojo, kaip verslininko V. Stankevičiaus mentorystė padėjo sukurti inovatyvų produktą – iš vaisių sulčių išspaudų pagamintą liofilizuotą užkandį, pagardintą neįprasto skonio šokoladu. Mentorius taip pat pasidžiaugė mūsų gimnazistų atsakingumu, verslumu ir užsimezgusia draugyste.

Forumo dalyviai taip pat dalyvavo hakatone ir sprendė, kaip komunikuoti apie studijas, kad jos būtų patrauklios būsimiems studentams. Jie diskutavo, koks yra šiuolaikinis moksleivis, kokios informacijos ir kur ieško, kai pradeda mąstyti apie studijas, kokią žinutę, kokiais kanalais, kada reikėtų siųsti, kad mokinys galėtų teisingai pasirinkti ieškant, kur studijuoti.

Parengė ekonomikos ir verslumo mokytoja Daiva Makutėnienė