Integruota istorijos – tikybos pamoka „Asmenybės mus augina”

Sausio 13-ąja, Laisvės gynėjų dieną, I gimn. kl. mokiniai dalyvavo integruotoje istorijos – tikybos pamokoje „Asmenybės mus augina„. Pamokos metu išklausę partizanų dainos, atsakę į klausimus, mokiniai dirbdami grupėse, skaitydami šaltinius ir parinktas Šventojo Rašto ištraukas paruošė pasakojimą apie Juozo Lukšos – Daumanto ir Romo Kalantos biografijas, partizaninį judėjimą, partizanų tikėjimo pavyzdį, Kauno pavasario įvykius. Pamokos temą įtvirtindami mokiniai rašė:

Priespauda, okupacija žaloja žmogų, nes jis negali būti savimi ir negali būti saugus. Vakaris.

Iš Juozo Lukšos – Daumanto galiu pasimokyti drąsos ir noro pasiaukoti dėl Tėvynės. Mija.

Svarbu aukotis dėl Tėvynės, nes nuo to gali priklausyti kitų gyvenimas, jo kokybė. Nedas.

Dėl Tėvynės reikia aukotis, nes čia mūsų šaknys, proseneliai ir kalba. Ir ją reikia išlaikyti ir kovoti už ją. Rojus.

Pasitikėjimas Dievu sunkiose gyvenimo situacijose teikia  pasitikėjimą, ryžtą, nepasidavimą, ėjimą į priekį. Gustas. Romas Kalanta paaukojo save, kad išgelbėtų kitus, padėtų kažkaip, kad visi jį prisimintų. Tomas.

Jei nebūtų partizaninio judėjimo, Lietuva vis dar nebūtų laisva. Emilė.

Tėvynė yra žymiai svarbesnė, negu daug kas sako. Ugnė.

Iš Juozo Lukšos – Daumanto galiu pasimokyti kovos už laisvę ir niekada nepasiduoti gyventi. Matas.

Romas Kalanta aukoja save, nes negalėjo pakęsti Sovietų valdymo. Ąžuolas.

Iš Juozo Lukšos – Daumanto galiu pasimokyti gerbti kitus ir gerbti, ką turiu. Emas.

Pasitikėjimas Dievu duoda pasitikėjimą, ko kai kuriems iš mūsų trūksta. Ernestas.

Manau svarbu aukoti save, nes jei ant sofos sėdėsi ir valgysi traškučius, tu nieko nepasieksi. Laurynas.

Medžiagą surinko ir paruošė Tomas Mikutis

ir Renata Markevičienė