Pristatyta kultūrinės edukacijos galimybių studija „Nacionalinė mokinių kultūrinės edukacijos sistema“

Rugsėjo 14 d. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristatė kultūrinės edukacijos galimybių studiją „Nacionalinė mokinių kultūrinės edukacijos sistema“. Galimybių studija atlikta bibliotekos užsakymu, įgyvendinant kartu su Kultūros bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis vykdomą nacionalinės kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimo projektą. Pristatyme dalyvavo ir gimnazijos pavaduotoja ugdymui J. Lubienė.

Diskusijos metu plačiau susipažinau su mokinių kultūrinių edukacijų sistemų numatytomis intervencijomis ugdymo institucijose, užmegzti tarpinstitucinio bendradarbiavimo ryšiai su socialiniais partneriais, – džiaugėsi J. Lubienė.

Kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimo projekto tikslas – tobulinti kultūrinės edukacijos Lietuvoje sistemą ir įrankius (Kultūros paso programą, kultūrinės edukacijos koordinatorių ir kultūros edukatorių kompetencijas ir tinklą, kultūrines intervencijas bei tam pritaikytą IT sistemą), stiprinti mokinių ir pedagogų kultūrines kompetencijas, kūrybinį kritinį mąstymą ir ugdyti kitus svarbius ateičiai gebėjimus. Siekiama sukurti kultūrinės edukacijos administravimo platformą, kultūrinės edukacijos koordinatorių (formaliojo ir neformaliojo švietimo) tinklą, užtikrinti kokybišką kultūros ugdymą ir nuoseklų koordinavimą, telkti ir stiprinti sukurtą kultūros edukatorių tinklą, skatinti juos kurti kuo kokybiškesnes, įvairesnes kultūrines edukacijas.

Su galimybių studija „Nacionalinė mokinių kultūrinės edukacijos sistema“ galima susipažinti: https://drive.google.com/file/d/1uTqhViy2Rj8qS4HrKy1VnAR65gtB5wTI/view