Susitikimas su svečiais iš Indonezijos

Indonezijos Respublikos švietimo, kultūros, mokslinių tyrimų ir technologijų ministerija paskelbė konkursą – jie atrinko 1000 gabių studentų semestro studijoms užsienyje ir skyrė jiems stipendijas. Universitetai iš viso pasaulio teikė savo siūlomus specialius projektus jų studijoms – 10 dalykų, ugdančių tam tikras kompetencijas (tarpdiscipliniškumas, adaptyvus ir naujoviškas mąstymas, socialinis intelektas, naujųjų medijų raštingumas, ir t.t.) ir sociokultūrines programas. Tarp atrinktų universitetų yra ir Vytauto Didžiojo universitetas (Baltijos šalyse tik VDU ir Daugpilio universitetai buvo atrinkti ir juose šiuo metu studijuoja indoneziečiai). Atrinkus universitetus, patys studentai iš aprašymų rinkosi kur jie norėtų mokytis, ir pasirinko VDU. Šį semestrą universitete studijuoja 5 indoneziečiai.

Dalijamės gimnazistės atsiliepimu apie svečių viešnagę: „Spalio 27 d., trečiadienį, per antrą pamoką, gimnazijos bibliotekoje lankėsi svečiai iš Indonezijos. Tai – VDU studentai, pagal mainų programą studijuojantys Lietuvoje. Iš svečių išgirdome įdomių faktų apie Indonezijos salas, kraštovaizdį ir klimatą. Sužinojome apie jų šalies tradicijas ir festivalius. Taip pat turėjome galimybę susipažinti su indoneziečių kalbos abėcėle, jos skirtumais nuo anglų bei lietuvių kalbų. Galiausiai, bandėme išmokti populiarių frazių ir žodžių indonezietiškai. Pamoka praėjo labai greitai ir prasmingai.”  – Taura Sabaliauskaitė Iga
Dėkojame Vytauto Didžiojo universitetui už suteiktą galimybę susipažinti ir išgirsti svečių iš Indonezijos pasakojimą.