VDU UKG GEOGRAFIJOS NAKTIS 2022

2022 m. balandžio 1 d. per pasaulį nuvilnijo geografinių renginių fiesta – „Geografijos naktis“, prie kurios prisijungė ir VDU Ugnės Karvelis gimnazija. Švęsti geografiją, pajusti užburiančias šio mokslo galias, dovanojamą pasaulio pažinimo džiaugsmą ir geografinių diskusijų aistrą kvietė įdomi vakaro programa. Prie jos įgyvendinimo beveik mėnesį dirbo geografijos mokytojos Aistė Vilimė ir Eglė Poderienė, būrelio „Jaunieji VDU UKG geografai“ nariai, administracija. Dvylikos valandų trukmės programoje, trukusioje nuo 19.00 val. vakaro iki 7.00 val. ryto, net 120 jaunųjų geografijos entuziastų turėjo galimybę:

– išklausyti geologijos mokslo daktaro Jono Šečkaus paskaitą ,,Žmogus ir gamta – natūralūs ir mūsų sukelti pavojai“, kurioje buvo pasakojama apie Žemės geologinę raidą, skirtingų tipų uolienų susidarymą, geoterminės energijos svarbą, Žemės plutos judesių sukeliamus pavojus, žmogaus daromą neigiamą poveikį aplinkai;

– iš keliautojos, fotografės, buvusios gimnazijos mokinės Kotrynos Remeikaitės išgirsti, kokias patirtis, atradimus ir emocijas teikia kelionės po kalnus;

– rubrikoje „Pasaulio puodai“ susipažinti ir paskanauti net 15 tradicinių pasaulio virtuvių patiekalų, kuriuos renginiui ruošė mokinių komandos;

– dalyvauti protmūšyje „Ar pažįsti savo kraštą?“;

– rungtis orientacinėje estafetėje su virtualiu „Actionbound“ gidu;

– žaisti geografinius stalo žaidimus;

– žiūrėti filmą apie norvegų keliautoją, antropologą, tyrinėtoją Turą Hejerdalą;

– linksmintis „Muzikinėje saloje“ su gimnazijoje susibūrusia muzikos grupe „LES BOOTS“.

Renginio dalyviai ne tik aktyviai dalyvavo geografinėse veiklose, bet ir rūpinosi visų gimnazijos geografinių sferų išsaugojimu, todėl išaušus rytui GRIND(Ų)SFEROJE nebuvo maisto likučių trupinių, SIEN(Ų)SFEROJE – neaptikti uolų piešiniai, ŠVIESTUV(Ų)SFEROJE – nesiautėjo elektringosios dalelės. Jaunieji geografijos entuziastai įrodė, kad švęsti ir linksmintis galima be katastrofiškų potvynių kriauklėse ir tektoninių stalviršių judėjimo, kad geriausia, kas lieka po renginio, yra šviesūs prisiminimai, išsaugotas bendrystės jausmas, praturtintos geografinės žinios!

Dėkojame RIMI prekybos centrui Akademijos miestelyje, leidyklai Šviesa, Junigedos ir Liudviko Džiautų mamai už pagalbą organizuojant tarptautinį Geografijos nakties renginį.