Erasmus+ projektas „Plant Health: Better Plants, Better Planet“

Erasmus + mokyklų mainų partnerysčių projektas „Plant Health: Better Plants, Better Planet“

Nr. 2020-1-DE03-KA229-077099_6

Projekto trukmė: 2020-2023

Projekto tikslai:

  • Skatinti mokinius domėtis klimato kaitos pokyčių poveikiu augmenijai, domėtis tvariais ir ekologiškais sodinimo, auginimo, priežiūros, derliaus nuėmimo, saugojimo, perdirbimo būdais ir dalintis tomis žiniomis su kitų Europos šalių bendraamžiais,. Pasirinkti augalai: kukurūzai, braškės, alyvuogės, vynuogės, mandarinai, obuoliai.
  • Ugdyti mokinių kompetenciją dirbti komandoje, šviesti apie daugiakultūriškumą, kultūrų įvairovės svarbą ir jų tarpusavio dermę.
  • Skatinti naudotis naujausiais Medijų šaliniais ir priemonėmis, tobulinti anglų kalbos viešojo kalbėjimo įgūdžius, ugdyti kritinį mąstymą.

Projekto dalyviai: 24 mokiniai mobilumuose dalyvaujantys ir 300 vietinių mokinių, 18 mokytojų iš 6 šalių (Vokietijos, Turkijos, Slovakijos, Kroatijos, Portugalijos ir Lietuvos).

Projekto veiklos: diskusijos, CLIL pamokos, seminarai, prezentacijos, dirbtuvės augalų priežiūros, derliaus perdirbimo temomis, užsiėmimai labaratorijose, kultūrinės-edukacinės išvykos, žaidimai, projekto e-knyga apie 6 šalių partnerių pasirinktus augalus.

Projekto koordinatorė: anglų kalbos mokytoja  Rūta Novošinskienė


Projekto „Plants Health: Better Plants, Better Planet” dalyviai 🇭🇷🇩🇪🇵🇹🇹🇷🇸🇰🇱🇹 gruodžio 5-9 dienomis susitiko Kroatijoje, kur domėjosi mandarinų auginimu, produkcija, importu, bei eksportu. Vizito metu taip pat daug keliavome ir aplankėme Dubrovniką, Stoną – antrą ilgiausią sieną po Kinijos, arboretumą su 400 metų senumo plantanais, daug muziejų. Vakarais moksleiviai leido laiką kartu bestebėdami futbolo varžybas arba žaisdami.


VDU Ugnės Karvelis gimnazija dalyvauja Erasmus + projekte „Plants Health: Better Planet, Better Plants“. Balandžio pabaigoje projekto dalyviai iš Turkijos, Vokietijos, Kroatijos, Portugalijos, Slovakijos ir Lietuvos susitiko Bremene.  

Dalyviai džiaugiasi atradę daug naujų draugų ir aplankę Brėmeną, viduramžių miestą, kurį daugelis žino iš brolių Grimų pasakos apie keliaujančius muzikantus – gyvūnus. Pirmąją dieną moksleiviai ir mokytojai susipažino su mokykla bei iš svetur atkeliavusiomis komandomis, kartu ieškojo „kukurūzų“,  žaisdami orientacinį žaidimą mokyklos kieme, aplankė UNESCO paveldo sąraše besipuikuojančią miesto rotušę.

Kitą dieną laukė kelionė į Bremerhaveną ir viso pasaulio klimatines zonas leidžiantį pajausti interaktyvų muziejų Klimahaus, kur per porą valandų aplankai Antarktidos sniegynus, Afrikos dykumas ar tropinius miškus.  Mokiniams taip pat teko patiems pasigaminti veganiškų patiekalų iš kukurūzų. Po pietų aplankėme žvejų laivą ir susipažinome su žvejybos paslaptimis.

Trečiadienis buvo paskirtas  pristatyti kiekvienos šalies pasirinktą augalą. Mokiniai šiam tikslui susikūrė reklaminius plakatus ir vieni kitiems aiškino, kaip reikia rūpintis augalais, kad šie augtų sveiki ir vestų gausų derlių. Po pietų laukė kūrybinės dirbtuvės – mokiniai turėjo galimybę atskleisti savo kūrybiškumą fotografuodami bundančią pavasario gamtą, kepdami pyragus iš kukurūzinių miltų, kurdami raktų  pakabukus ir dėliodami projekto logotipą iš spalvotų kukurūzų. Susitikimo šeimininkai pasakojo apie kukurūzą, vėliau pakvietė pasitikrinti žinias ir išbandyti jėgas žaidžiant „Kahoot“.

Ketvirtą projekto dieną mokiniai susipažino su dar vienu kukurūzų panaudojimo būdu – biodujų gamyba. Aplankėme biodujų gamyklą, kuri gamina švarią energiją, šildo namus ir yra sąlyginai pigus atsinaujinančios energijos šaltinis.

Paskutinę dieną apsilankėme Brėmeno botanikos sode, kuris garsėja rododendrų kolekcija bei įspūdinga oranžerija, kur veši Japonijos, Indijos, Tailando, Kinijos augalai, žavi gausi drugelių kolekcija ir visa tai apvainikuoja žaismingai nusiteikusios beždžionės. Vakare laukė atsisveikinimas, nes savaitė baigėsi, o niekas nenorėjo skirtis ir važiuoti namo.


VDU Ugnes Karvelis gimnazijos Erasmus+ projekto „Plants Health: Better Plants, Better Planet” dalyviai pagaliau susitiko Turkijoje su moksleiviais iš Kroatijos, Portugalijos, Slovakijos ir Turkijos. Pirmomis dienomis mokiniai dalinosi sukauptomis žiniomis apie savo kraštų augalus – vynuoges, braškes, alyvuoges, mandarinus, obuolius; vėliau susitiikimo šeimininkai plačiau supažindino su savo augalu alyvmedžiu. Iš atminties ilgai neišdils apsilankymai alyvmedžių ūkyje, aliejaus spaudykloje, alyvuogių degustacija. Susitikimas neapsiėjo ir be Turkijos lankytinų objektų, Įtrauktų į UNESCO paveldo sąrašą:  pamatėme Europą ir Aziją dalijantį daugiakultūrinį miestą Stambulą, antikos laikų miestą Efesą.