ERASMUS+ projektas „Literacy for the future“ („Raštingumas ateičiai“) Nr. 2020-1-HU01-KA229-078623_3

2020 – 2022 m. mūsų gimnazija dalyvauja Erasmus+ programos projekte „Literacy for the future“

Projekto tikslas – padidinti dalyvių susidomėjimą skaitymu, supažindinti juos su tekstų kūrimo, aiškinimo ir iliustravimo procesu, kuriant ir pristatant inovacinę veiklą, kuri be žinomų nacionalinių ir tarptautinių literatūros kūrinių pažinimo leis jiems išreikšti savo nuomonę, mintis, suformuluoti savo istorijas ir jas publikuoti naudojantis interneto teikiamomis galimybėmis. Visa tai ketiname daryti vykdydami tarptautinį bendradarbiavimą, kad dalyviai galėtų pažinti ir suprasti skirtingų tautų kultūrines vertybes. Norėtume, kad jie išplėstų savo žinias apie kitas šalis, užmegztų draugiškus santykius ir, ne mažiau svarbu, intensyviai plėtotų užsienio kalbos įgūdžius.

Projekto veikla grindžiama mokinių tekstų rašymu, remiantis iš anksto apibrėžtomis pagrindinėmis istorijomis, bendrais istoriniais šalių partnerių santykiais, garsiais literatūros kūriniais ir dalyvaujančių šalių kultūrinėmis vertybėmis.

Dalyviai – 14-18 metų mokiniai, mokytojai.

Projekte dalyvauja mokiniai ir mokytojai iš  5 šalių (Turkijos, Vengrijos, Italijos, Lenkijos ir Lietuvos).

Projekto bendravimo kalba: anglų kalba.

Dėl COVID-19 pandemijos projekto trukmė pratęsta iki 2023, tikimės, kad jau ateinantį rudenį turėsime galimybę dalyvauti projekto veiklose svečiuodamiesi projekto partnerių šalyse, taip pat ir patys sulauksime svečių.

Projekto koordinatorė: vokiečių kalbos mokytoja  Kristina Andriukevičienė