ERASMUS + projektas „Verschiedene Kulturen – Gemeinsame Identität“ („Skirtingos kultūros – bendra tapatybė“) Nr. 2020-1-SK01-KA229-078298_4

2020 – 2022 m. mūsų gimnazija dalyvauja Erasmus+ programos projekte „Verschiedene Kulturen – Gemeinsame Identität“.

Projekto tikslas – sudominti mokinius ir jų sąmoningumą domėtis ir puoselėti  savo ir kitų tautų kultūrą, motyvuoti juos mokytis, suprasti, kad kultūros įvairovė yra dovana, kuri mus praturtina, bet kartu reikia bandyti ieškoti ir surasti bendrybių vienijančių skirtingas tautas ir kultūras.

Vienas iš projekto uždavinių padėti mokiniams iš naujo atrasti muziejus, kultūros institucijas ir t.t., kitas uždavinys  – skatinti mokinius gebėti identifikuoti savo ir kitų tautų kultūras, rasti panašumus ir skirtumus, pasitelkti meną kaip ugdymąsi.

Projekte dalyvaus 125 mokiniai ir 20 mokytojų iš 5 šalių (Turkijos, Vengrijos, Slovakijos, Rumunijos ir Lietuvos).

Projekto bendravimo kalba: vokiečių kalba.

Vykdydami projekto veiklas ir viešėdami kitose šalyse mokiniai turės galimybę susipažinti ir nagrinėti savo ir kitų tautų kultūras, jų palikimą, tai padės jiems jaustis Europos bendruomenės dalimi, kuri turi saugoti, gerbti ir puoselėti kitas kultūras, jų žmones, nepamirštant ir savo tautos identiteto.

Projekto darbai: dirbtuvės įvairiomis temomis, projekto tinklalapis, e-knyga, kurioje bus pateiktos mokytojų ir mokinių patirtys, metodai; ši knyga bus viešinama ir prieinama visiems besidomintiems.

Dėl COVID-19 pandemijos projekto trukmė pratęsta iki 2023, tikimės, kad jau ateinantį rudenį turėsime galimybę dalyvauti projekto veiklose svečiuodamiesi projekto partnerių šalyse, taip pat ir patys sulauksime svečių.

Projekto koordinatorė: vokiečių kalbos mokytoja  Kristina Andriukevičienė