Erasmus+ projektas „Discover the Real Life“

Erasmus+ mokyklų mainų partnerysčių projektas „Discover the Real Life“

Nr. 2020-1-TR01-KA229-093575_4

Projekto trukmė: 2020-2023

Projekto tikslai:

• Supažindinti paauglius ir jaunimą su neigiamomis skaitmeninio pasaulio grėsmėmis bei sukurti mokymo strategiją skaitmeninės priklausomybės prevencijai.
  • Supažindinti su alternatyviais laisvalaikio praleidimo būdais, skatinti aktyviai ir sveikai gyventi.
  • Ugdyti mokinių kompetenciją dirbti komandoje, šviesti apie daugiakultūriškumą, kultūrų įvairovės svarbą ir jų tarpusavio dermę.
  • Skatinti naudotis naujausiais Medijų šaliniais ir priemonėmis, tobulinti anglų kalbos viešojo kalbėjimo įgūdžius, ugdyti kritinį mąstymą.

Projekto dalyviai: 14-18 metų mokiniai, bendrai projekte dalyvauja 100 mokinių ir 15 mokytojų iš 5 šalių (Turkijos, Rumunijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos).

Projekto veiklos: projektos metu planuojami 5 savaitės trukmės vizitai šalyse. Kurių metu mokytojai ir mokiniai susipažins su skaitmeninių technologijų grėsmėmis, priklausomybėmis, žala, prevencija, taip pat tobulins anglų kalbos įgūdžius, domėsis kitų šalių kultūra, aktyviai leis laisvalaikį. Projekto metu mokiniai rengs ir pristatinės prezentacijas, klausysis ekspertų seminarų, dalyvaus ekskursijose ir dirbtuvėse, mokysis vieni kitų šokių ir dainų, domėsis kitų šalių virtuvėmis bei ragaus jų patiekalų, kartu su mokytojų pagalba parengs 5 leidinius apie alternatyvius laisvalaikio praleidimo būdus.

Projekto koordinatorė: anglų kalbos mokytoja  Rūta Novošinskienė

Erasmus+ projekto „Discover the real life” partnerių susitikimas Lietuvoje rugsėjo 26-30 d. Šio susitikimo metu pabrėžta įvairaus pobūdžio menų svarba mūsų gyvenime. Mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę susipažinti su įvairiais amatais, šokiais, dainomis, grožėtis Vilniaus ir Kauno istorine bei nūdienos architektūra, gatvės meno kūryba. Projekto tikslas – mažinti mokinių skaitmeninę priklausomybę, tad projekto dalyviai atliko ne tik stebėtojo vaidmenį, bet patys įprasmino savo kūrybinį potencialą per įgyvendintas veiklas. Kviečiame pasigrožėti.

Tarptautinio Erasmus+ projekto „Discover the Real Life” partnerių susitikimas vyko balandžio 3-9 dienomis Lenkijoje. Čia susitiko moksleiviai ir mokytojai iš VDU Ugnės Karvelis gimnazijos, Lenkijos, Turkijos, Latvijos ir Rumunijos.

Tai savaitė pilna edukacinių, pažintinių veiklų, mokymosi vieni iš kitų ir bendravimo. Kartu mokiniai mokė vieni kitus savo šokių, dainų, ieškojo miške orientacinio žaidimo punktų, susipažino su Kašubų ansambliu, instrumentais, kepė ant laužo dešreles ir „marsmallows”, ieškojo įvairių laisvalaikio leidimo būdų, kurie padėtų atsikratyti priklausomybės nuo telefonų ir kompiuterių.

Vėliau ramiai vaikštinėjome po senojo Gdansko senamiestį ir klausėmės gidės pasakojimo, apsilankėme karo muziejuje, meno centre spalvinome maišelius Kašubų raštais, išbandėme lino raižinių techniką, piešiame Lemborko miesto simbolį – žuvį, klausėmės viduramžių muzikos,

Bet labiausiai įsiminė laikas praleistas vakarais su mūsų naujaisiais draugais ir jų šeimomis Lemborke. Įspūdžiai dar ilgai neišblės.

Gruodžio 6-11 dienomis  mūsų gimnazijos mokiniai su mokytojomis lankėsi Turkijoje su mokymosi vizitu, kur susitiko Erasmus+ projekto „Discover the Real Life” dalyviais iš Turkijos, Latvijos, Rumunijos, Lenkijos ir Lietuvos. Po svetingo priėmimo mokykloje dalyviai supažindino vieni kitus su savo šalimis, miestais ir mokyklomis, žaidė susipažinimo žaidimus bei sudalyvavo ekskursijoje po Sivas miesto centrą. Toliau sekė projekto logotipo rinkimai, kuriuose mūsų mokinių bandar sglotto logotipas užėmė III-ią vietą, bei stalo ir lauko žaidimai, kuriais siekiama mokinius paskatinti kuo daugiau bendrauti tarpusavyje gyvai ir kovoti su skaitmenine priklausomybe. Vizitą vainikavo kelionė į Unesco paveldo sąrašą įtrauktą Kapadokiją, vietą, kuri nė vieno nepalieka abejingo.