Menų ir technologijų savaitė

Kovo 25-29 dienomis mūsų gimnazija buvo pilna kūrybinio šurmulio, muzikos garsų, spalvų ir gerų emocijų, nes vyko tradicinė Menų ir technologijų savaitė. Mokiniai turėjo galimybę domėtis skirtingomis meno rūšimis, tradicinėmis ir šiuolaikinėmis technologijomis, dalyvauti įvairiose kūrybinėse veiklose.

Technologijų mokytojai kvietė gimnazijos bendruomenę pasigrožėti 6-8 klasių mokinių sukurtomis velykinėmis dekoracijomis, Vytės Bandzevičiūtės (6a kl.) ir Gerdos Kareivaitės (6c kl.) kurtais rankdarbiais, Deimantės Balčiūtės (IVgc kl.) austomis tradicinėmis juostomis, technologijų mokytojo Artūro Gudelio medžio dirbiniais. 5 ir 7 kl. mokiniai susipažinę su Velykų papročiais, tradiciniais margučių raštais, mokėsi kiaušinių marginimo subtilybių. 6-8 kl. mokiniai išbandė jėgas vinių kalimo ir rąsto pjovimo varžybose. Ig kl. mokiniai lankėsi Kauno technologijų mokymo centre. IIg klasių mokiniai klausėsi KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto prof. dr. V.Daukantienės paskaitos „Tvaraus mados produkto vystymas“ ir E. Sakalaitės-Stankūnės paskaitos „Emocinis (ne)valgymas“.

Teatro mokytoja Ramunė Degutytė su gimnazijos teatro studijos aktoriais kvietė visus paminėti tarptautinę teatro dieną. Šią progą teatro studijos aktoriai paminėjo teatralizuotu pasirodymu, kurio metu skambėjo žydiškos melodijos, o žiūrovai galėjo įsilieti į vyksmą, kartodami aktorių demonstruojamas choreografijas.

Muzikos mokytojos kvietė pasiklausyti dainuojančių ir grojančių muzikos instrumentais mokinių, kurie draugams pristatė ir  atliko savo kūrybos bei kitų muzikos autorių kūrinius. IVg klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Muzikinė grandinėlė”, kurią vedė ansamblis „Ainiai“. IgV1 kl. mokiniai klausėsi VDU dėstytojos A. Cemnolonskės paskaitos „Kūrybinės industrijos: kiek kainuoja menas?”, kurioje sužinojo kas lemia kūrinio vertę ir kainą.

Dailės mokytojos 5-6 klasių mokinius kvietė dalyvauti Velykų dirbtuvėse, iš spalvoto popieriaus ir antrinių žaliavų mokiniai kūrė atvirukus. Gimnazijos bendruomenė dalyvavo dailės mokytojos Vilmos Gydaitės grafikos darbų „(Ne)pasaka“ parodos atidaryme, o 6a klasės mokiniai turėjo galimybę susipažinti su menininkės atrasta plaukavimo technika, kurią panaudojo kurdami klasės pasakų knygą.

Menų ir technologijų savaitė buvo spalvinga, įdomi, pilna pažinimo ir kūrybos džiaugsmo. Dėkojame visiems dalyvavusiems!

Menų ir technologijų mokytojai