Šiųmetė antreprenerystės kelionė prasidėjo
Spalio 7 d. gimnazijoje vyko jau tradicinė Lietuvos Junior Achievement praktinio verslumo ugdymo programos „Accelerator_x“ inovacijų ir verslumo stovykla „Challenge the Challenge“. Jos tikslas – pradėti ir įkurti jaunąją bendrovę. Stovykla vyko virtualioje platformoje.
Šiais metais stovyklos organizatoriai mokiniams metė 3 iššūkius – ,,Rato uždarymas: antrinis daiktų panaudojimas“, ,,Nuo individo iki bendruomenės“ ir ,,Fizinis aktyvumas ir sveikata“. Mūsų gimnazijos mokiniai būrėsi į komandas, priėmė iššūkius, analizavo problemą (rinkos poreikį), kūrė sprendimą (verslo idėją) ir prototipą, konsultavosi su verslo mentoriais.
Komanda ,,Infliacija“ ir jos nariai Justinas Stankevičius, Domantas Velička, Rugilė Ivanauskaitė, Paulina Tukanaitė ir Justas Paršeliūnas sprendė problemą, kaip padėti žmonėms išsikrovus mobiliajam telefonui, esant miške, laukuose ar statybos objekte, kai įkrauti jo nėra galimybių. Komanda sukūrė telefono dėklą, kuris galėtų įkrauti telefoną aplinkai draugišku būdu visur, kur tik šviečia saulė. Tam jie pasiūlė pritaikyti saulės baterijos ir ,,touch-charge“ funkcijas.
Komanda, kuriai atstovavo Justas Sakalauskas, Dominykas Dikčius, Adrijus Juška, Eva Lengvensaitė ir Augustė Katkauskaitė, sprendė oro taršos bei nepatogumo keliaujant viešuoju transportu problemą ir pristatė idėją, kaip, didmiesčiuose įrengus metro ar tramvajus, sukurta mobilioji programėlė galėtų padėti keliautojams greitai peržiūrėti grafikus ir įsigyti bilietus, t. y. sujungti ,,Trafi“ ir ,,Žiogo“ programėlių funkcijas.
Komanda ,,SHIFT“, kurioje darbavosi Gediminas Gargasas, Pijus Pečeliūnas, Ąžuolas Praspaliauskas, Ugnius Steponavičius ir Mantas Kavaliauskas, sprendė problemą, kaip padėti žmonėms pasirinkti, ką dėvėti. Jie sukūrė platformą-socialinį tinklą, kuriame vartotojai, pasirinkę savo mėgstamą stilių, galėtų susitikti su bendraminčiais ir pasisemtų įkvėpimo, ką apsirengti. Be plataus programėlės funkcijų pasirinkimo, vartotojai turėtų galimybę ne tik bendrauti, bet ir susipažinti su naujausiomis mados tendencijomis.
Belieka tikėtis, kad stovykloje sugeneruotos idėjos padės mokiniams apsispręsti, kokį verslą jie plėtos šiais mokslo metais, įkūrę savo jaunąsias bendroves.
Parengė ekonomikos ir verslumo mokytoja Daiva Makutėnienė
2022-10-12
Komandos ,,Infliacija“ produkto prototipas – saulės baterija įkraunamas telefonas
Programėlės keliaujantiems metro / tramvajumi prototipas