7-tokų gamtamokslinės pamokos Alytaus STEAM centre

7 klasių mokiniai 2023 m. gruodžio 13 d. gamtamokslines pamokas turėjo Alytaus STEAM atviros prieigos centre ir grupelėse dalyvavo keturiose edukacijose:

Dirbtinio inksto modeliavimo užsiėmime, kuris vyko biologijos laboratorijoje, mokiniai aiškinosi – „Kaip, panaudojant pusiau laidžią membraną, galima išvalyti kraują?“.
Fizikos laboratorijose vyko lenktynės – „Labirintu per veidrodžių karalystę“. Varžybų metu, septintokai patys projektavo labirintą ir rungtyniavo dėl ilgiausio šviesos srauto sklidimo labirinte.
Kita grupelė, dalyvavo edukacijoje – „Glitimas – kepinių draugas ar priešas“ ir praturtino savo žinias apie glitimą ir jo poveikį kepiniams. Mokiniai identifikavę, kurie miltai yra tinkami kepiniams, patikrino savo pasirinkimą praktiškai – išsikepė gardžių keksiukų.
Robotikos laboratorijoje vyko užsiėmimas – Mikrovaldiklių valdovai: grupė „Little Monster Crazy Band“, kuriame buvo programuojamas „robotas muzikantas – dėžinukas“. Sukūrę garso, vaizdo bei judesių valdymo programas, mokiniai jas sujungė į vieną veikiančią sistemą – robotukų muzikos grupę.

Mokiniai turėjo galimybę praktiškai pagilinti savo gamtamokslines žinias ir pamatyti modernias STEAM aplinkas.

Gamtos mokslų mokytojos Irena Gronskienė, Laimutė Pupelienė, Dalė Mikalauskienė, Kotryna Krasauskaitė.

Kartu su @tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.