8d klasė lankėsi Kaune įsikūrusiuose Lietuvos „Krepšinio namuose“

Šie metai – Lietuvos krepšinio 100-mečio metai, kadangi 1922 m. Lietuvos krepšinio sostine vadinamame Kaune įvyko pirmosios oficialios krepšinio varžybos. Ta proga birželio 1 dieną 8d klasė lankėsi Kaune įsikūrusiuose Lietuvos „Krepšinio namuose“, į kuriuos pakvietė ir mielai aprodyti sutiko tėvelis Mindaugas Balčiūnas. Jo dėka mokiniai turėjo galimybę prisiliesti prie įdomios Lietuvos krepšinio istorijos. Pažintį pradėję nuo lauke pasitinkančios krepšinio pradininko Jameso Naismitho statulos ir krepšinio aikštelės, sudėliotos iš žalvarinių plytelių su ryškiausiais Lietuvos krepšiniui asmenybių vardais, vėliau ją tęsė unikaliame „Krepšinio namų“ pastate. Čia mokiniams buvo papasakota apie Lietuvos krepšinio federaciją – organizaciją, atsakingą už Lietuvos krepšinio vystymąsi, apie žymiausius Lietuvos krepšinio trenerius, teisėjus ir žaidėjus, buvo parodyti pagrindiniai Lietuvos krepšinio trofėjai. Apžiūrinėjant 1992 metų Barselonos olimpinių žaidynių bronzos medalį, vaikai sutiko ir patį medalio savininką – krepšininką Romaną Brazdauskį bei Lietuvos krepšinio federacijos prezidentą Vydą Gedvilą. Nepamirštami įspūdžiai, žymūs krepšinio pasaulio žmonės, žaidimai ir dovanos sukūrė tikrą krepšinio fiestą.

Aistė Vilimė