Karjeros ugdymas

Šiaulių valstybinė kolegija nuotoliniu būdu organizuoja Atvirų durų dienas

Jau šią savaitę startuojančios Atvirų durų dienos kviečia virtualiai pažinti, patirti ir keliauti! Šiaulių valstybinės kolegijos organizuojami  nuotoliniai renginiai skirti ne tik moksleiviams,  bet ir plačiajai auditorijai – moksleivių tėvams, studentams, akademinei bendruomenei, alumnams, švietimo atstovams, socialiniams partneriams ir kt. 

Šių metų aukštosios mokyklos renginių ciklas pavadintas „Patirčių mozaika“: dalyvausiantiems nuotoliniuose (ir ne tik) susitikimuose siūloma puiki proga iš arčiau pažinti Šiauliuose veikiančią aukštojo mokslo įstaigą, vykdomas studijų programas, patobulinti savo žinias kai kuriomis specifinėmis temomis, plėsti akiratį – tam parengta 20 užsiėmimų ir nuotolinių susitikimų. Susidomėjusieji kviečiami ir į nuotolines priėmimo konsultacijas.

Mozaika susideda iš skirtingų dalių, kurios taip pat gali simbolizuoti skirtingas patirtis, sritis, kasdienio gyvenimo ir pažinimo galimybių įvairovę. Šiaulių valstybinės kolegijos renginių ciklas „Patirčių mozaika“ siūlo leistis į kelionę, kurios tikslas – įvairios patirtys, leisiančios geriau pažinti save, rasti tai, kas domina, atskleisti gebėjimus, pažinti ir išmokti, tobulėti.

Atvirų durų renginių ciklas ne tik suteiks naujų žinių, bet ir parodys, kiek savirealizacijos galimybių žada studijos šioje aukštojoje mokykloje. Kad kelionė per patirtis būtų sklandi, pasirengę padėti Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytojai.

Atvirų durų dienų renginiai prasideda kovo 3 d. ir tęsis iki pat kovo 24 dienos.

Šiaulių valstybinė kolegija atveria duris ne tik kovo mėnesį. Žinodami, kad artėja svarbus laikotarpis ketinantiems rinktis studijas, raginame planuoti(s) ir gyvus susitikimus – dėl patogaus jų laiko ir datos kviečiame susisiekti individualiai.

Kovo 24-ąją numatomas finalinis renginių ciklo susitikimas su moksleiviais – tądien moksleivių laukiama apsilankančių Šiaulių valstybinėje kolegijoje gyvai. Daugiau informacijos apie kovo 24 dienos susitikimus ir išsami programa bus paskelbta artimiausiu metu. Sekite naujienas aukštosios mokyklos interneto svetainėje www.svako.lt.

Kovo–balandžio mėnesiais Šiaulių valstybinė kolegija moksleiviams suplanavusi nemažai užsiėmimų. Miesto mokyklas kviečiame sekti Socialinių kompetencijų ugdymo kalendoriaus naujienas, rinktis užsiėmimus ir registruotis.

Iki smagių susitikimų Šiaulių valstybinės kolegijos renginiuose! 

 


Šių metų kovo 18–19 d. kviečiame sužinoti daugiau apie dominančias studijas, karjeros galimybes ir pasiklausyti įdomių pranešimų.

Vilniaus universiteto studijų mugė šiemet vyks naujoje interaktyvioje virtualioje aplinkojePer dvi dienas bus galima apsilankyti 16 virtualių stendų, kuriuose vyks diskusijos, lengvai ir patogiai pasiekti naudingą ir įdomią informaciją apie kiekvieną fakultetą ir jame vykdomas studijų programas. Abi dienas pažindinantis su Vilniaus universitetu mugės dalyvius lydės mūsų dėstytojai, konsultantai ir studentai, su kuriais galėsite nevaržomai bendrauti tiesiogiai arba grupinėse diskusijose.

Susipažinimas su Vilniaus universitetu ir atsakymai į visus klausimus apie studijas – kovo 18 d. (penktadienį) nuo 11 iki 18 val. ir 19 d. (šeštadienį) nuo 10 iki 16 val.

 

Kviečiame registruotis: https://vustudijumuge.vfairs.com/lt/


Nežinai ką studijuoti, tačiau puikiai sekasi kalbos? ✒️📖

1️⃣ Ar vis dar reikia užsienio kalbos specialistų?

Lietuvos startuolių rinka 2021 metų antrąjį ketvirtį išaugo net 61%. Vis stipriau Lietuvos verslams įsitvirtinant užsienio rinkose, o tarptautinėms įmonėms leidžiant verslo šaknis Lietuvoje, sparčiai auga specialistų, gebančių bendrauti ne tik bendrąja, bet ir tam tikros srities dalykine užsienio kalba bei išmanančių dalykinės komunikacijos ypatumus, poreikis.„Norint aktyviai dalyvauti tarptautinėje įmonių ir įstaigų komunikacijoje, būtini tiek rašytinės, tiek sakytinės dalykinės komunikacijos gebėjimai – analizuoti ir referuoti dalykinę informaciją užsienio kalbomis, rengti oficialius raštus ir laiškus, versti ir redaguoti dalykinius tekstus, bendrauti su užsienio klientais ir partneriais bei atstovauti įmonėms ir įstaigoms įvairiuose renginiuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje,“ – teigia MRU Humanitarinių mokslų instituto direktorė doc. dr. Liudmila Mockienė.

2️⃣ Dalykinės anglų k. studijas baigę MRU alumnai dirba turizmo, logistikos, rinkodaros, finansų, technologijų, švietimo ir kituose sektoriuose.

Vienas iš didžiausių pranašumų baigus dalykinės anglų ir kitos užsienio kalbos ar dalykinės anglų ir Korėjos studijas – laisvė specialistui pasirinkti patrauklų sektorių ir dirbti:

ministerijų ir savivaldybių tarptautinių ryšių padaliniuose;
ES institucijose, tarptautinėse organizacijose ar verslo kompanijose;
žiniasklaidos įmonėse;
turizmo agentūrose;
kultūros, švietimo ir informacijos centruose;
vertimų biuruose, leidyklose ir kitose įmonėse, kur reikalingi užsienio kalbų specialistai, suprantantys tarpkultūrinio bendravimo ypatumus.

3️⃣ Kuo skiriasi dalykinės kalbos ir filologijos studijos?

Dalykinės (teisės, verslo) anglų ir kitos kalbos studijos yra unikalios tuo, kad suteikia galimybę įgyti bendrą filologinį išsilavinimą, paklausius specializuotus dalykinės (viešojo administravimo ir verslo) užsienio kalbos ir komunikacijos gebėjimus.

Buvo įdomu? Atrask savo specialybę! 👇🎓🌎
Dalykinė anglų ir kita užsienio kalba (anglų k.)

Dalykinė anglų kalba ir Korėjos studijos (anglų k.)


„Europass“ kviečia jaunuolius registruotis į nemokamas individualias online CV konsultacijas arba darbo pokalbio simuliacijas. Tai ypač vertinga patirtis rengiantis pradėti naują darbą!

Galėsite pasirinkti norimą konsultacijos formatą: CV konsultacijas arba darbo pokalbio simuliacija.

ü  CV konsultacijos metu bus išsamiai peržiūrimas atsiųstas CV ir suteikiamas išsamus grįžtamasis ryšys, kaip jį tobulinti. Jei CV neteko kurti, bus galimybė jį susikurti kartu per konsultaciją.

ü  Darbo pokalbio simuliacijos metu pagal atsiųstą CV ir dominantį darbo skelbimą bus vedamas darbo pokalbis, po kurio bus suteiktas išsamus grįžtamsis ryšys, ką ir kaip tobulinti.

☝️Prieš konsultaciją reikės susikurti CV „Europass“ platformoje – tai padaryti galima čia ➡️ https://europa.eu/europass/lt

Konsultacijas ves karjeros ir personalo valdymo konsultantė Jevgenija Ešvovičiūtė (plačiau www.laisvakede.lt), turinti 7 patirtį atrankų srityje, todėl laukia praktinės ir patikrintos rekomendacijos.

Registracijos į individualias konsultacijas formą rasite čia ➡️ https://bit.ly/3AzC8tX


Tradicinis renginių ciklas „Studentas vienai dienai“ sugrįžta! Moksleivius, norinčius sužinoti, ką iš tiesų reiškia studijuoti geriausiame šalies universitete, kviečiame dalyvauti nuotolinėse paskaitose. Kaip ir kasmet, būsimuosius studentus pasitiks universiteto dėstytojai, kurie padės pasijusti tikrais akademinės bendruomenės nariais.
Paskaitos vyks balandžio 19-30 d. Jų sąrašą ir registraciją rasite https://www.vu.lt/kviecia-vu/studentas-vienai-dienai

VDU UKG kovo mėn. karjeros ugdymo veiklos: 

03.02 8.00 -10.40 VDU  projekto „Patirčių akademija “ veiklos IIg. klasėms

03.04 8.00 – 10.40 VDU projekto “ Patirčių akademija“ veiklos IIg.klasėms

03.09 15.00 – 15.45 VGTU paskaita “ Mažųjų palydovų konstravimas ( inžinieriaus profesija) 8 klasių mokiniams.

03.09 15.55 -16.45 VGTU paskaita“ Dirbtinis intelektas elektronikoje, nuo elektronikos inžinieriaus iki išradėjo“ III – IV g. klasės.

03.15 15.30  Kalba.lt Virtuali pamoka “ Mokomųjų dalykų pasirinkimas dešimtokams“

03 mėn.  KTU „Chemijos pamoka  ir galimybės studijuoti“ (laikas derinamas)

03 mėn. LAMA BPO (laikas derinamas)

03 mėn. MRU paskaita „Laiko valdymas – misija (ne) įmanoma“ IIg. ir IVg. klasėms

03.25 Paskaita “ Kas aš esu“ Ig. klasėms

03.23 VDU projekto “ Patirčių akademija “ veiklos IIIg. klasėms ( laikas derinamas)

03.18 Lietuvos Karo akademija  „Karininko profesija“ pristatymas ( laikas derinamas).

 

 


Patvirtinti minimalūs rodikliai stojantiems į aukštąsias mokyklas 2021 m.

2021 m. stojant į universitetus ir kolegijas vietoj užsienio kalbos valstybinio brandos egzamino bus įskaitomas bet kuris stojančiojo laisvai pasirinktas valstybinis brandos egzaminas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino minimalius rodiklius stojant į aukštąsias mokyklas 2021 m.

„Stojantiesiems sudarome geresnes galimybes pasiruošti savo pasirinktai studijų krypčiai. Pavyzdžiui, jei moksleiviai ketina studijoms rinktis chemiją arba fiziką, jis galės koncentruotis būtent į šių dalykų intensyvesnį mokymąsi“, – sako ministras A. Monkevičius.

Kiti reikalavimai išliks tokie patys kaip 2019 ir 2020 m. Priimant į universitetus ir kolegijas bus atsižvelgiama  į stojančiųjų valstybinių brandos egzaminų rezultatus, taip pat ir į metinių pažymių vidurkį.

2021 m. stojantieji į universitetus turės būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus – lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą – taip, kad jų įvertinimų aritmetinis vidurkis būtų ne mažesnis negu 40. Stojant į kolegijas, šių trijų valstybinių brandos egzaminų įvertinimų vidurkis turės būti ne mažesnis negu 25. Išimtis – menų studijos, į jas stojantiems vidurkis bus skaičiuojamas tik iš dviejų valstybinių brandos egzaminų – lietuvių kalbos ir literatūros bei laisvai pasirenkamo.

2021 m. stojant į aukštąsias mokyklas taip pat bus atsižvelgiama į mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkį. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų įvertinimų vidurkis bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6.

Vidurkis bus skaičiuojamas pasirenkant penkis geriausius įvertinimus iš brandos atestato priede įrašytų aštuonių dalykų: lietuvių kalbos ir literatūros; gimtosios kalbos (baltarusių, lenkų, rusų arba vokiečių); užsienio kalbos; matematikos; istorijos arba geografijos, arba integruoto istorijos ir geografijos kurso; biologijos arba fizikos, arba chemijos, arba integruoto gamtos mokslų kurso; meninio ugdymo srities dalyko arba technologijų programos krypties dalyko, arba integruoto menų ir technologijų kurso, arba specializuoto ugdymo krypties (dailės arba inžinerinio, arba meninio, arba muzikos) programos dalyko; bendrosios kūno kultūros arba pasirinktos sporto šakos, arba specializuoto ugdymo krypties (sporto) programos dalyko.

Minimalūs rodikliai privalomi stojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas. Stojantiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas reikia būti išlaikius bent vieną valstybinį brandos egzaminą.

Vyriausybė yra pritariusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui suvienodinti priėmimo reikalavimus visiems stojantiesiems – pretenduojantiems tiek į valstybės finansuojamas, tiek į mokamas studijų vietas. Tokia nuostata įsigaliotų Seimui pakeitus Mokslo ir studijų įstatymą ir galėtų būti taikoma nuo 2022 m.


Moksleivi, 

sužinok, kokias naujienas ir renginius paruošėme tau šį gruodį! Žinome, kad esi  sunkiuose pasirinkimuose dėl savo karjeros, todėl norime tau padėti. Šiame naujienlaiškyje galėsi užsiregistruoti į renginius, kuriuose savo srities profesionalai papasakos apie savo karjerą, o taip pat galėsi susipažinti su lyderiaujančiomis Lietuvos įmonėmis! Tikimės, kad tai padės tau apsispręsti dėl savo svajonių karjeros!

ISM universiteto komanda

Nežinai, kokią specialybę rinktis?
Dalyvauk webinarų cikle „Ką dirba ateities specialistai?”
Ką studijuoti? Kokia specialybė geriausia/perspektyviausia/pelningiausia? Moksleivi, pažįstami klausimai? Jei taip, skubame tau į pagalbą ir kviečiame dalyvauti webinarų cikle „Ką dirba ateities specialistai?”

Webinarų metu turėsi galimybę iš arti pažinti dominančią specialybę, sužinoti, kokiose srityse galėsi dirbti baigęs pasirinktą studijų programą bei susipažinti su ateities savimi. Įvairių sričių profesionalais tave įsileis į virtualią darbo virtuvę, padėsiančią atsakyti į tą erzinantį klausimą – ar ŠI specialybė tikrai man?“

Gruodžio 10 d., 16:00 val. „Ateities specialybė: finansai ir investavimas“. Registracija ČIA

Guodžio 15 d., 16:00 val. „Ateities specialybė: inovacijų ir gamybos vadyba“ Registracija ČIA


Švietimo mainų paramos fondo administruojamas projektas „Europass LT“ organizuoja nemokamas konsultacijas moksleiviams! Šios konsultacijos ONLINE CV KŪRIMO KONSULTACIJOS | DARBO POKALBIO SIMULIACIJOS padėjo daugybei būsimų ekspertų sukurti profesionalų CV, sužinoti, kaip pristatyti save darbo pokalbio metu ir net – gauti savo pirmąjį darbą! Ar reikia daugiau komentarų?  !

Konsultacijos  vyksta, skubėk registruotis:
http://bit.ly/Europass_Konsultacijos


Skelbiamos KASTU anglų kalbos testo datos!

 

Gruodžio 10 ir 12 dienomis KASTU kviečia visus vyresnių klasių moksleivius į kasmetinį Kastu viešo anglų kalbos testo laikymą. Šiais metais testas persikelia į virtualią erdvę ir bus laikomas ONLINE!

Šis testas skirtas tau, jeigu:

  1. Svarstai apie studijas užsienyje

Kastu anglų kalbos testo balo pakanka stojant į daugelį Kastu atstovaujamų universitetų užsienyje. Jei išlaikysi šį Kastu testą – jis tau bus užskaitytas stojimo proceso metu. Kastu testas galioja du metus nuo laikymo datos.

  1. Nesi tikras, ar tavo anglų kalba pakankama mokytis užsienyje

Prieš pradedant studijuoti užsienyje, labai svarbu įvertinti tikslų dabartinį kalbos mokėjimo lygį. Studijuodamas užsienyje turi pakankamai gerai suprasti dėstytoją, susikalbėti, gebėti diskutuoti ne tik su dėstytoju, bet ir kursiokais grupinių darbų metu. Tad šis testas tau padės įsitikinti, ar studijos užsienyje – tikrai tau.

  1. Nori pasitikrinti savo anglų kalbos žinias prieš valstybinį anglų kalbos brandos egzaminą Lietuvoje

Ar tikrai esi įsitikinęs, kad anglų kalbos brandos egzaminą išlaikysi be problemų? Pasitikrink savo kalbos žinias dabar, kad prieš tikrąjį egzaminą nereikėtų stresuoti – testas labai panašus į tą, kurį laikysi brandos egzamino metu. Be to, atlikęs Kastu testą, sužinosi savo anglų kalbos lygį pagal Europos kalbų aplanką (nuo A1 iki C2).

 

SVARBU! Kiekvienas testą išlaikęs moksleivis gaus „Oxford Online Placement Test“ egzaminą patvirtinantį sertifikatą.

Testas vyks:

Gruodžio 10 d. (ketvirtadienį) ir 12 d. (šeštadienį).

Sužinok daugiau apie testą: www.kastu.lt/testas


Virtualios MRU Atvirų durų dienos „ŽINIOS IŠSIPILDO“! Atviros durys tėvams – viskas, ką norite žinoti, bet nedrįstate paklausti.
Paskutinės lapkričio mėn. transliacijos vyks:
Lapkričio 26 d.
13:00 val. „Paauglys renkasi profesiją: patarti ar susilaikyti?“
14:30 val. „Ko reikia darbo rinkai žvelgiant į darbo skelbimus?“
Lapkričio 27 d.
13:00 val. „MRU mentorystės programa pirmo kurso studentams“
14:30 val. „MRU: nuo Vilniaus iki Seulo“
16:00 val. “ Politikos mokslai. Kam, kodėl, kaip?“
Daugiau informacijos rasite ČIA.