Karjeros ugdymas

Tradicinis renginių ciklas „Studentas vienai dienai“ sugrįžta! Moksleivius, norinčius sužinoti, ką iš tiesų reiškia studijuoti geriausiame šalies universitete, kviečiame dalyvauti nuotolinėse paskaitose. Kaip ir kasmet, būsimuosius studentus pasitiks universiteto dėstytojai, kurie padės pasijusti tikrais akademinės bendruomenės nariais.
Paskaitos vyks balandžio 19-30 d. Jų sąrašą ir registraciją rasite https://www.vu.lt/kviecia-vu/studentas-vienai-dienai

VDU UKG kovo mėn. karjeros ugdymo veiklos: 

03.02 8.00 -10.40 VDU  projekto „Patirčių akademija “ veiklos IIg. klasėms

03.04 8.00 – 10.40 VDU projekto “ Patirčių akademija“ veiklos IIg.klasėms

03.09 15.00 – 15.45 VGTU paskaita “ Mažųjų palydovų konstravimas ( inžinieriaus profesija) 8 klasių mokiniams.

03.09 15.55 -16.45 VGTU paskaita“ Dirbtinis intelektas elektronikoje, nuo elektronikos inžinieriaus iki išradėjo“ III – IV g. klasės.

03.15 15.30  Kalba.lt Virtuali pamoka “ Mokomųjų dalykų pasirinkimas dešimtokams“

03 mėn.  KTU „Chemijos pamoka  ir galimybės studijuoti“ (laikas derinamas)

03 mėn. LAMA BPO (laikas derinamas)

03 mėn. MRU paskaita „Laiko valdymas – misija (ne) įmanoma“ IIg. ir IVg. klasėms

03.25 Paskaita “ Kas aš esu“ Ig. klasėms

03.23 VDU projekto “ Patirčių akademija “ veiklos IIIg. klasėms ( laikas derinamas)

03.18 Lietuvos Karo akademija  „Karininko profesija“ pristatymas ( laikas derinamas).

 

 


Patvirtinti minimalūs rodikliai stojantiems į aukštąsias mokyklas 2021 m.

2021 m. stojant į universitetus ir kolegijas vietoj užsienio kalbos valstybinio brandos egzamino bus įskaitomas bet kuris stojančiojo laisvai pasirinktas valstybinis brandos egzaminas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino minimalius rodiklius stojant į aukštąsias mokyklas 2021 m.

„Stojantiesiems sudarome geresnes galimybes pasiruošti savo pasirinktai studijų krypčiai. Pavyzdžiui, jei moksleiviai ketina studijoms rinktis chemiją arba fiziką, jis galės koncentruotis būtent į šių dalykų intensyvesnį mokymąsi“, – sako ministras A. Monkevičius.

Kiti reikalavimai išliks tokie patys kaip 2019 ir 2020 m. Priimant į universitetus ir kolegijas bus atsižvelgiama  į stojančiųjų valstybinių brandos egzaminų rezultatus, taip pat ir į metinių pažymių vidurkį.

2021 m. stojantieji į universitetus turės būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus – lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą – taip, kad jų įvertinimų aritmetinis vidurkis būtų ne mažesnis negu 40. Stojant į kolegijas, šių trijų valstybinių brandos egzaminų įvertinimų vidurkis turės būti ne mažesnis negu 25. Išimtis – menų studijos, į jas stojantiems vidurkis bus skaičiuojamas tik iš dviejų valstybinių brandos egzaminų – lietuvių kalbos ir literatūros bei laisvai pasirenkamo.

2021 m. stojant į aukštąsias mokyklas taip pat bus atsižvelgiama į mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkį. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų įvertinimų vidurkis bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6.

Vidurkis bus skaičiuojamas pasirenkant penkis geriausius įvertinimus iš brandos atestato priede įrašytų aštuonių dalykų: lietuvių kalbos ir literatūros; gimtosios kalbos (baltarusių, lenkų, rusų arba vokiečių); užsienio kalbos; matematikos; istorijos arba geografijos, arba integruoto istorijos ir geografijos kurso; biologijos arba fizikos, arba chemijos, arba integruoto gamtos mokslų kurso; meninio ugdymo srities dalyko arba technologijų programos krypties dalyko, arba integruoto menų ir technologijų kurso, arba specializuoto ugdymo krypties (dailės arba inžinerinio, arba meninio, arba muzikos) programos dalyko; bendrosios kūno kultūros arba pasirinktos sporto šakos, arba specializuoto ugdymo krypties (sporto) programos dalyko.

Minimalūs rodikliai privalomi stojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas. Stojantiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas reikia būti išlaikius bent vieną valstybinį brandos egzaminą.

Vyriausybė yra pritariusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui suvienodinti priėmimo reikalavimus visiems stojantiesiems – pretenduojantiems tiek į valstybės finansuojamas, tiek į mokamas studijų vietas. Tokia nuostata įsigaliotų Seimui pakeitus Mokslo ir studijų įstatymą ir galėtų būti taikoma nuo 2022 m.


Moksleivi, 

sužinok, kokias naujienas ir renginius paruošėme tau šį gruodį! Žinome, kad esi  sunkiuose pasirinkimuose dėl savo karjeros, todėl norime tau padėti. Šiame naujienlaiškyje galėsi užsiregistruoti į renginius, kuriuose savo srities profesionalai papasakos apie savo karjerą, o taip pat galėsi susipažinti su lyderiaujančiomis Lietuvos įmonėmis! Tikimės, kad tai padės tau apsispręsti dėl savo svajonių karjeros!

ISM universiteto komanda

Nežinai, kokią specialybę rinktis?
Dalyvauk webinarų cikle „Ką dirba ateities specialistai?”
Ką studijuoti? Kokia specialybė geriausia/perspektyviausia/pelningiausia? Moksleivi, pažįstami klausimai? Jei taip, skubame tau į pagalbą ir kviečiame dalyvauti webinarų cikle „Ką dirba ateities specialistai?”

Webinarų metu turėsi galimybę iš arti pažinti dominančią specialybę, sužinoti, kokiose srityse galėsi dirbti baigęs pasirinktą studijų programą bei susipažinti su ateities savimi. Įvairių sričių profesionalais tave įsileis į virtualią darbo virtuvę, padėsiančią atsakyti į tą erzinantį klausimą – ar ŠI specialybė tikrai man?“

Gruodžio 10 d., 16:00 val. „Ateities specialybė: finansai ir investavimas“. Registracija ČIA

Guodžio 15 d., 16:00 val. „Ateities specialybė: inovacijų ir gamybos vadyba“ Registracija ČIA


Švietimo mainų paramos fondo administruojamas projektas „Europass LT“ organizuoja nemokamas konsultacijas moksleiviams! Šios konsultacijos ONLINE CV KŪRIMO KONSULTACIJOS | DARBO POKALBIO SIMULIACIJOS padėjo daugybei būsimų ekspertų sukurti profesionalų CV, sužinoti, kaip pristatyti save darbo pokalbio metu ir net – gauti savo pirmąjį darbą! Ar reikia daugiau komentarų?  !

Konsultacijos  vyksta, skubėk registruotis:
http://bit.ly/Europass_Konsultacijos


Skelbiamos KASTU anglų kalbos testo datos!

 

Gruodžio 10 ir 12 dienomis KASTU kviečia visus vyresnių klasių moksleivius į kasmetinį Kastu viešo anglų kalbos testo laikymą. Šiais metais testas persikelia į virtualią erdvę ir bus laikomas ONLINE!

Šis testas skirtas tau, jeigu:

  1. Svarstai apie studijas užsienyje

Kastu anglų kalbos testo balo pakanka stojant į daugelį Kastu atstovaujamų universitetų užsienyje. Jei išlaikysi šį Kastu testą – jis tau bus užskaitytas stojimo proceso metu. Kastu testas galioja du metus nuo laikymo datos.

  1. Nesi tikras, ar tavo anglų kalba pakankama mokytis užsienyje

Prieš pradedant studijuoti užsienyje, labai svarbu įvertinti tikslų dabartinį kalbos mokėjimo lygį. Studijuodamas užsienyje turi pakankamai gerai suprasti dėstytoją, susikalbėti, gebėti diskutuoti ne tik su dėstytoju, bet ir kursiokais grupinių darbų metu. Tad šis testas tau padės įsitikinti, ar studijos užsienyje – tikrai tau.

  1. Nori pasitikrinti savo anglų kalbos žinias prieš valstybinį anglų kalbos brandos egzaminą Lietuvoje

Ar tikrai esi įsitikinęs, kad anglų kalbos brandos egzaminą išlaikysi be problemų? Pasitikrink savo kalbos žinias dabar, kad prieš tikrąjį egzaminą nereikėtų stresuoti – testas labai panašus į tą, kurį laikysi brandos egzamino metu. Be to, atlikęs Kastu testą, sužinosi savo anglų kalbos lygį pagal Europos kalbų aplanką (nuo A1 iki C2).

 

SVARBU! Kiekvienas testą išlaikęs moksleivis gaus „Oxford Online Placement Test“ egzaminą patvirtinantį sertifikatą.

Testas vyks:

Gruodžio 10 d. (ketvirtadienį) ir 12 d. (šeštadienį).

Sužinok daugiau apie testą: www.kastu.lt/testas


Virtualios MRU Atvirų durų dienos „ŽINIOS IŠSIPILDO“! Atviros durys tėvams – viskas, ką norite žinoti, bet nedrįstate paklausti.
Paskutinės lapkričio mėn. transliacijos vyks:
Lapkričio 26 d.
13:00 val. „Paauglys renkasi profesiją: patarti ar susilaikyti?“
14:30 val. „Ko reikia darbo rinkai žvelgiant į darbo skelbimus?“
Lapkričio 27 d.
13:00 val. „MRU mentorystės programa pirmo kurso studentams“
14:30 val. „MRU: nuo Vilniaus iki Seulo“
16:00 val. “ Politikos mokslai. Kam, kodėl, kaip?“
Daugiau informacijos rasite ČIA.