Audiovizualinės medžiagos kūrimas anglų kalbos pamokose: filmukai ir subtitrai

Kūryba ir kūrybiškumas – neatsiejami pagalbininkai mokantis kalbų. Kūrybiškumas suteikia ne tik motyvacijos ir noro tobulėti, bet ir mokymosi procesą padaro linksmesniu. 8d klasės mokiniai anglų kalbos pamokai grupėse sukūrė du filmukus, kurių žanrą ir temą galėjo nuspręsti patys, ir sukūrė angliškus subtitrus.

Nufilmuoti, sumontuoti ir sukurti subtitrus mokiniai turėjo 5 savaites, visus darbus atlikto po pamokų, laisvu laiku. Per anglų k. pamoką tik pasiaiškinome, kaip reikia kurti subtitrus SubtitleEdit programa ir juos uždėti ant filmuko. Vėliau, kai vyko filmukų peržiūros birželio viduryje, anglų kalbos pamokų metu, mokiniai įvertino vieni kitų darbus, išsakė komentarus vieni kitiems ir pasidalino patirtimi, kaip jiems pavyko šį užduotis.

Tai buvo pirma tokia užduotis, kurią mokiniai turėjo atlikti anglų k. pamokai, todėl mokiniams buvo sunkiau sugalvoti, ką daryti, kaip kurti, kokią temą pasirinkti, tačiau šis pirmas blynas visiškai nebuvo prisvilęs, o mokinių sukurti filmukai galėtų pretenduoti į maisto gaminimo šou.

Anglų k. mokytoja Benita Keturkienė