Erasmus+ projekto „ Better plants Better Planet“ mokytojų ir mokinių komanda lankėsi Slovakijoje

Birželio 11-18 dienomis Erasmus + projekto „ Better plants Better Planet“ mokytojų ir mokinių komanda lankėsi Slovakijoje. Išvykos metu mokiniai susipažino su DNR ekstrakcijos metodu, dalyvavo edukacinėse dirbtuvėse, mokėsi gaminti patiekalus, keliavo į braškių laukus, susipažino su braškių auginimo ypatumais, tręšimo ir derliaus nuėmimo subtilybėmis.

Edukacinės išvykos buvo organizuojamos mieste Žilina, Budatin pilyje, stalaktitų-stalagmitų urvuose. Buvo galimybė pereiti požeminę trasą ir pasigrožėti įspūdingu požeminiu pasauliu. Mokiniai ir mokytojai kėlėsi su keltuvais į kalnus, su daug emocijų visi išbandė bobslėjaus trasas ir kitas kalnų pramogas.

Nacionaliniame parke visa projekto komanda plaukė plaustais ir aplankė senąsias Slovakijos pilis. Slovakija – vaizdingi kalnai, slėniai, amžius skaičiuojančios pilys, tyras oras ir paukščio skrydžio laisvė vaikštant viršukalnėmis. Tai turtai, kuriais Slovakija apdovanoja kiekvieną keliautoją.

Projekte dalyvauja komandos iš Turkijos, Kroatijos, Portugalijos , Slovakijos bei Lietuvos. Komandas sudaro po 2 mokytojus  ir po 4 mokinius. Šio projekto dėka mokiniai turi galimybę susipažinti su skirtingomis kultūromis, augmenija, tradicijomis ir žinoma tobulinti komunikacinius įgūdžius anglų kalba. Išvykos metu mokiniai skaitė pranešimus anglų kalba apie augalų priežiūrą, pristatinėjo receptus, aptarė savo krašto tradicijas bei leido laisvą laiką su paskirtais mentoriais.