,,EUROPOS PINIGŲ VIKTORINA“ – IR VDU UKG GIMNAZIJOJE

,,Europos pinigų viktorina“ – jau šeštąjį kartą visoje Europoje vykstantis vienas didžiausių Europos finansinio raštingumo konkursų, kurio tikslas – gerinti 13–15 metų amžiaus vaikų ir paauglių finansinį raštingumą. Virtuali viktorina kasmet sutraukia šimtus tūkstančių jaunuolių iš visos Europos bei kitų šalių.

Kovo 30 d. vyko nacionalinis viktorinos etapas, kurį organizavo Lietuvos bankų asociacija ir projekto partnerė „Lietuvos Junior Achievement“. Šis renginys vyko tiesiogiai internetu, naudojant „Kahoot!“ virtualią mokomąją platformą. Jame varžėsi beveik 2,5 tūkstančio Lietuvos mokinių iš įvairių šalies mokyklų, tarp jų – ir 24 VDU UKG gimnazistai. Viktorinoje dalyvavo net dvylika mūsų 1ga ir 1gv klasių mokinių komandų.

Mokinių finansinio raštingumo varžytuvėse teko atsakyti į 15 virtualaus testo klausimų. Mokiniams teko nuspręsti, kaip geriausiai apsaugoti savo slaptažodžius internete, kas yra investavimas, rizikos perkėlimas, kokią įtaką investicijų rizikai daro jų diversifikavimas, kaip pagerinti savo turimą kredito istoriją, apskaičiuoti sudėtines palūkanas, valiutų kursą. Šių metų viktorinoje geriausiai pasirodė Matas Janavičius ir Gytis Paršeliūnas, užėmę 15 vietą.

Viktorina leido pasitikrinti savo finansų bei ekonomikos žinias, skatino moksleivius dirbti drauge. Ji buvo azartiška, naudinga, mokiniai pasisėmė ne tik žinių apie taupymo principus, kasdienius finansus, finansų riziką, bet ir įgijo naujų patirčių.

Parengė ekonomikos mokytoja

Daiva Makutėnienė