Gimnazija dalyvauja Erasmus + projekte „Plants Health: Better Planet, Better Plants“

VDU Ugnės Karvelis gimnazija dalyvauja Erasmus + projekte „Plants Health: Better Planet, Better Plants“. Balandžio pabaigoje projekto dalyviai iš Turkijos, Vokietijos, Kroatijos, Portugalijos, Slovakijos ir Lietuvos susitiko Bremene.

Dalyviai džiaugiasi atradę daug naujų draugų ir aplankę Brėmeną, viduramžių miestą, kurį daugelis žino iš brolių Grimų pasakos apie keliaujančius muzikantus – gyvūnus. Pirmąją dieną moksleiviai ir mokytojai susipažino su mokykla bei iš svetur atkeliavusiomis komandomis, kartu ieškojo „kukurūzų“,  žaisdami orientacinį žaidimą mokyklos kieme, aplankė UNESCO paveldo sąraše besipuikuojančią miesto rotušę.

Kitą dieną laukė kelionė į Bremerhaveną ir viso pasaulio klimatines zonas leidžiantį pajausti interaktyvų muziejų Klimahaus, kur per porą valandų aplankai Antarktidos sniegynus, Afrikos dykumas ar tropinius miškus.  Mokiniams taip pat teko patiems pasigaminti veganiškų patiekalų iš kukurūzų. Po pietų aplankėme žvejų laivą ir susipažinome su žvejybos paslaptimis.

Trečiadienis buvo paskirtas  pristatyti kiekvienos šalies pasirinktą augalą. Mokiniai šiam tikslui susikūrė reklaminius plakatus ir vieni kitiems aiškino, kaip reikia rūpintis augalais, kad šie augtų sveiki ir vestų gausų derlių. Po pietų laukė kūrybinės dirbtuvės – mokiniai turėjo galimybę atskleisti savo kūrybiškumą fotografuodami bundančią pavasario gamtą, kepdami pyragus iš kukurūzinių miltų, kurdami raktų  pakabukus ir dėliodami projekto logotipą iš spalvotų kukurūzų. Susitikimo šeimininkai pasakojo apie kukurūzą, vėliau pakvietė pasitikrinti žinias ir išbandyti jėgas žaidžiant „Kahoot“.

Ketvirtą projekto dieną mokiniai susipažino su dar vienu kukurūzų panaudojimo būdu – biodujų gamyba. Aplankėme biodujų gamyklą, kuri gamina švarią energiją, šildo namus ir yra sąlyginai pigus atsinaujinančios energijos šaltinis.

Paskutinę dieną apsilankėme Brėmeno botanikos sode, kuris garsėja rododendrų kolekcija bei įspūdinga oranžerija, kur veši Japonijos, Indijos, Tailando, Kinijos augalai, žavi gausi drugelių kolekcija ir visa tai apvainikuoja žaismingai nusiteikusios beždžionės. Vakare laukė atsisveikinimas, nes savaitė baigėsi, o niekas nenorėjo skirtis ir važiuoti namo.