Gimnazijos anglų k. mokytoja laimėjo stipendiją dalyvauti Fulbright mokytojų meistriškumo programoje JAV

VDU Ugnės Karvelis gimnazijos anglų k. mokytoja Eglė Foltmanaitė – Barauskienė laimėjo stipendiją dalyvauti Fulbright mokytojų meistriškumo programoje JAV, kurios metu šešias savaites stažuosis medijų raštingumo srityje. Fulbright programa yra finansuojama JAV valstybės departamento ir tai yra viena iš kelių Jungtinių Valstijų kultūrinių mainų programų, kurios tikslas – skatinti mokytojų iš viso pasaulio bendradarbiavimą, dalinimąsi patirtimi, lyderystę ir tobulėjimą. Norėdami patekti į programą, kandidatai turėjo pildyti paraišką, vėliau dalyvauti pokalbyje. Sėkmingai pasirodę minėtuose etapuose, dalyviai turėjo laikyti tarptautinį anglų kalbos TOEFL egzaminą. Iš Lietuvos buvo atrinkti 3 dalyviai. 146 mokytojai iš 65 šalių atvyko į JAV rudens semestrui ir buvo nukreipti į 7 universitetus skirtingose valstijose.

Eglė pateko į Viskonsino universitetą Madisone, kur su dar 21 dalyviu iš įvairių pasaulio šalių lanko paskaitas, dalyvauja įvairiuose seminaruose, diskusijose ir dirbtuvėse, o vėliau bendradarbiaudama su amerikiečiais mokytojais stebės ir ves pamokas mokyklose.

Tai unikali galimybė pasidalinti gerąja patirtimi pasauliniu mastu, gauti naujų žinių, užmegzti ryšius pristatant savo šalį ir pasinerti į amerikietiškos kultūros ypatumus, kartu pažįstant dešimtis kitų skirtingų kultūrų. Linkime Eglei sėkmės ir lauksime jos sugrįžtant!