Gimnazistė Liepa metus mokysis JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX (Future Leaders Exchange program) programoje. Šią mainų programą remia Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę gabiems ir talentingiems moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose vienerius mokslo metus.

Rugsėjo mėnesį aš ir trys kiti gimnazijos dešimtokai pradėjome atranką į FLEX programą, laukė daug darbo ir, nemeluosiu, buvo daug streso. Keturiese perėjome du etapus, o į finalą, deja, patekau tik aš. Praėjus finalo etapui, sulaukiau „svajonių skambučio” ir sužinojau, jog tapau FLEX 2022’2023 finaliste ir gavau stipendiją dalyvauti programoje. Kiekvienais metais dėl vietos varžosi apie 20 000 kandidatų tam tikrose Europos ir Azijos šalyse, kiekvienoje iš dalyvaujančių šalių (Armėnija, Azerbaidžanas, Čekija, Estija, Gruzija, Graikija, Vengrija, Kazachstanas, Kirgizija, Latvija, Lietuva, Moldova, Mongolija, Juodkalnija, Lenkija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Tadžikistanas, Turkmėnistanas, Ukraina ir Uzbekistanas) patenka apie 20-25 moksleivius. Džiugu teigti, jog esu tarp kitų 21 finalistų Lietuvoje.

Kad gaučiau stipendiją šioje programoje, įdėjau labai daug darbo – interviu, rašiniai, esė, medicininės pažymos, tuberkuliozės testai, direktoriaus patvirtinti raštiški sutikimai, mokytojų motyvaciniai laiškai, anglų kalbos gramatikos ir teksto suvokimo testai, interviu JAV ambasadoje Vilniuje dėl vizos, prieš-išvykiminiai pasiruošimai ir pratybos, daug popierizmo ir tėvų sutikimų. Žinoma, viskas vyko anglų kalba.

Nekantrauju metus praleisti Jungtinėse Amerikos valstijose, Virdžinijos (Virginia, JAV) valstijoje, mokytis amerikietiškoje mokykloje ir gyventi nuostabioje priimančioje šeimoje, atstovauti Lietuvą. Viliuosi, pasisemsiu daug žinių, įkvėpsiu amerikiečius aplankyti Lietuvą ir supažindinsiu juos su lietuvių kultūra ir tradicijomis, o pati – susipažinsiu su JAV kultūra, gerinsiu tarpusavio supratimą ir plėtosiu bei stiprinsiu ilgalaikius JAV piliečių ir kitų tautų bei šalių ryšius ir santykius, plėsiu akiratį.

Liepa Ramoškaitė IIgD