Integruotos pamokos „Tu gali (-ne) susirgti”

Š. m. kovo 14 – 16 .d įgyvendinant sveikatos ugdymo programą „Sveikatos Ąžuolas“, 5 klasių mokiniams pravesti užsiėmimai „Tu gali (-ne) susirgti“. Žmogaus saugos mokytoja Jovita P. kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste, dirbančia ugdymo įstaigoje, organizavo ir pravedė pamokas, kurių metu dalijosi žiniomis apie užkrečiamas ligas. Sveikatos priežiūros specialistė mokiniams pasakojo kaip apsisaugoti nuo plintančių infekcinių ligų, supažindino su būdais kurie padeda stiprinti imunitetą , kaip atskirti gripą nuo peršalimo, kokie simptomai būdingi kiekvienam susirgimui, gripo profilaktikos priemonėmis bei taisyklėmis, kurių būtina laikytis susirgus šia liga. Vaikai sužinojo, kaip teisingai reikia laikytis rankų higienos, čiaudėjimo, kosėjimo etiketo, kad apsaugoti save ir neužkrėsti aplinkinių.

Ugdant mokinių vertybines nuostatas, bendruosius gebėjimus, svarbu mokyti ir skatinti mokinius įsivertinti bei reflektuoti savo mokymąsi. Todėl užsiėmimų pabaigoje mokiniai atliko praktines užduotis, kuriose atsispindėjo įsisavintos žinios.

Tikimės, jog pamokų metu gautomis žiniomis mokiniai pasidalins su kitais, o paprasti patarimai, kuriais kiekvienas turime vadovautis, padės išvengti nemalonių ligų.

Inga