Pirmasis šių metų mokinių mobilumas – Brėmene

Sausio 12-19 dienomis mūsų gimnazijos mokinės ir mokytojos su Erasmus+ mokyklinių mainų programa lankėsi Brėmeno Wilhelm-Kaisen-Oberschule mokykloje, kur buvo svetingai priimtos šeimininkų ir susitiko su moksleiviais iš Kipro. Vizito tikslas – padėti mokiniams geriau pažinti save ir suprasti kitus, pasitelkiant emocinio intelekto ugdymo principus.  Emocinį intelektą sudaro socialiniai ir emociniai įgūdžiai, kurie padeda atpažinti, įsisąmoninti ir valdyti jausmus. Visa tai padeda jaunam žmogui tapti sėkmingu.

Kartu su bendraamžiais iš Vokietijos ir Kipro, mokiniai pasitelkę penkis mums žinomus pojūčius – regą, klausą, lytėjimą, uoslę ir skonį, mokėsi atpažinti savo emocijas, jausmus ir teisingai juos išreikšti per žaidimus, dirbtuves, ekskursijas, pokalbius mokykloje ir kitose erdvėse. Taip pat mokiniai susipažino su kultūriniu Brėmeno gyvenimu – apsilankė šimtmečius skaičiuojančiame ir Hanzos pirklių laikus menančiame pastate, įsikūrusioje Brėmeno savivaldybėje, naktinėje ekskursijoje aplankė pamėgtą turistų ir menininkų Šnūro rajoną, sugalvojo po norą prie Brėmeno muzikantų statulos, paragavo tradicinių vokiškų dešrelių, blynų, vaflių degustacijos vakare.

Daug įspūdžių paliko klimatinių juostų  Klimahaus Bremerhaven 8 Ost muziejus, kur gali keliauti per visas klimatines zonas ir patirti dykumos karštį, tropikų tvankumą, arkties stingdantį šaltį, pagulėti po žvaigždėtu dangumi… Skonio receptorius išbandė šokolado muziejuje Hamburge, klausą ir skonį tikrino diskotekoje, miklumą lavino laipiojimo centre, išbandė pamokas Brėmeno Universum mokslo muziejuje.

Mokytoja R. Novošinskienė