VDU studentai gimnazistams vedė mokymus „Kaip atsispirti netikroms žinioms ir išsiaiškinti tiesą?“

Rugsėjo ir spalio mėnesiais VDU Viešosios komunikacijos bakalauro studijų trečiojo kurso studentai dalyvavo universitete organizuotuose skaitmeninio atsparumo mokymuose, kuriuos kartu su VDU dėstytojais vedė faktų tikrintojai, žurnalistai ir medijų edukatoriai iš DIGIRES (http://digires.lt), Delfi.lt, Media4Change organizacijų.

Spalio mėn. 24 d. – lapkričio mėn. 11 d. I-II gimnazijos klasių mokiniams VDU Viešosios komunikacijos programos studentai savo patirtį ir įgytas žinias perteikė vesdami mokymus „Kaip atsispirti netikroms žinioms ir išsiaiškinti tiesą?“.

Pasak jaunųjų klausytojų, pamokos buvo smagios, interaktyvios ir naudingos. Studentai supažindino mokinius su skirtingais informacijos patikrinimo būdais, kaip atskirti melagienas nuo tiesos. Gimnazistai akcentavo, kad „…šios pamokos buvo naudingos ne vien dėl sužinotos informacijos, bet ir dėl smagiai praleisto laiko, naujų patirčių…“ „Mano manymu, daugumai mūsų tikrai reikėjo tokios pamokos, kuri padėtų atpažinti dezinformaciją ir kaip tai padaryti <…> Šios pamokos tikrai buvo vertingos, pamokančios ir yra aktualios šių dienų geopolitiniame kontekste.“ „Studentai dėstydami pamokos temą žinojo, kaip mus nustebinti ir sudominti. <…> Lauksime studentų grįžtant, nes jų pamokos buvo lyg mažas atsikvėpimas nuo mokslų, bet kartu ir naudinga patirtis.“

Dėkojame ir linkime sėkmės būsimiems viešosios komunikacijos specialistams!